Kopia zapasowa powyżej 10mb

Witam jak zrobić aby kopia zapasowa była pewna Czy metoda kopiuj wklej AIS jest dobra czy używacie innych programów Poproszę o rady

Używam z powodzeniem Syncthing na bramce jako aplikacja androida z dostępem do wszystkich katalogów.

Dzięki już będę wiedział i polecam dodatek Powercalc przetestowany wczoraj że względu iż nie przeszedłem na termux musiałem zainstalować starszą wersję(0.45 tam gdzie dodano poraz pierwszy język polski).Wszystkie żarówki pomierzone pompa obiegowa też też i podpięte do AIS

2 polubienia

I mnie dzisiaj dopadł ten komunikat o konfiguracji powyżej 10mb… Przeglądałem katalogi a tam nowa konfiguracja webRTC wykorzystujacy go2rtc trochę jednak ważą i dlatego wywaliło błąd. Tu się pojawia pytanie: kopiując na bezczela folder AIS i wklejając do przez FTP na dysk laptopa tworze “backup”? Czy jeszcze jakieś foldery i katalogi są mi potrzebne?

Folder AIS oraz data z zigbee2mgqt

czw., 26 sty 2023, 23:37 użytkownik boskikak z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał:

O widzisz jeszcze mi wyleciał folder Zigbee z głowy a wszystkie urządzenia mam na niego :stuck_out_tongue_winking_eye: dzięki!
W razie jakiegoś problemu z nieodpaleniem bramki, wystarczy że podnienie te foldery na zasadzie kopiuj wklej?

Wejdź i usuń plik instalacyjny w folderze ais RTC waży z 10mb ja tak zrobilem dziala wszystko i mozna zrobić kopie w ais bez problemu ps. przeniesienie plikow nic nie da

Zauważyłem że ten backup powyżej 10mb po prostu jest za duży żeby wysłać go do portalu integratora ale tworzy sie normalnie i można go później skopiować na swój dysk np. laptopa

U mnie kopia zapasowa miała wielkość 9MB.
5MB zajmował folder AIS>TTS

Po wejsciu w narzedzia dewelperskie → usługi → Text-to-Speech (TTS): Clear TTS cache → Wywołaj usługę, zwolniło się 5MB i zmniejszył rozmiar kopii zapasowej z 9MB do 5MB.

PS usunąłem też parę nieużywanych BluePrintow / schematów automatyzacji

Zostawiam bo może się komuś przydać :slight_smile:

2 polubienia

Zauważyłem od pewnego czasu chyba jakiś bug. Wykonanie kopi zapasowej powyżej 10mb nie da się zsynchronizować z portalem integratora ale jeśli wejdziesz na portal i wczytasz ten sam plik to nie widzi żadnego problemu. Na czym polega ten fenomen?


2

Na tym, że backup wysyłany z bramki do portalu nie może mieć więcej niż 10 MB i jest to ograniczeni skryptu, a nie portalu.

Czyli w razie przywracania kopii mogę być spokojny że nic się mi nie wysypie?

Tak, przynajmniej na ten moment do przywracania backupu nie ma takich ograniczeń, no chyba że AIS wprowadzą jakieś ograniczenia po stronie portalu.

1 polubienie