Moduł ESP32-DevKitC WROOM - wgrywanie oprogramowania i konfiguracja czujników bluetooth

Więc przed chwilą spróbowałem rekomendowanego na stronie Tasmota dla wgrywania do ESP32 4MB programu ESP Flasher również dla Windows:

Releases · Jason2866/ESP_Flasher · GitHub

Jest to plik exe bez instalowania, wskazujesz port COM → wybierasz odpowiedni plik bin dlaESP32 i start flash ESP. Jest nawet konsola z widokiem przebiegu.

Poszło od pierwszego strzału z ESP32 dev i nawet AP sieci dom od razu się rozgłasza pod 192.168.4.1

1 polubienie

Polecam rozwiązanie OpenMQTTGateway dla odczytu popularnych czujników. Poniżej lista urządzeń publikowana na stronie projektu. Duża zaleta, urządzenia samodzielnie dodają się do HA bez wpisów w plikach yaml .

Cześć, skąd mogę wziąć te pliki. Linki nie działają. Może masz je jeszcze na dysku i możesz gdzieś wystawić? Pozdrawiam

Witamy na forum.
Poniżej aktualny link:

Powiedz co chcesz wgrać, dokładnie jaki plik?
Polecam program, z którego wgrywasz bezpośrednio sam plik .bin pod ESP32.

Już wyjaśniam. Mam moduły esp32 wroom. Używałem ich do automatyzacji w home assistant. Ponieważ kpiłem bramkę dev3 (przyjdzie jutro) to chciałem na jeden z modułów wgrać tasmotę, żeby się jej przyjrzeć. Ponoś łatwiejsza w konfiguracji itp. Wgrałem ją nawet przy pomocy programu, który podałeś i nie było błędów. Ale poległem później bo nie wykrywa mi sieci Wifi (tzn tel. nie wykrywa sieci modułu) i nie wiem co dalej zrobić.
Myślałem, że potrzebuję te trzy pliki C:\bin\bootloader_dout_40m.bin
partitions.bin
boot_app0.bin
tasmota32-minimal.bin,
których nie mogę znaleźć.

W Tasmota możesz podglądać komunikację na bieżąco w konsoli. W programie, który podlinkowałem jest też taka możliwość. Podłącz moduł pod USB i wciśnij przycisk podgląd log.
Podobnie jak widać to podczas wgrywania pliki:

Na końcu potwierdzenie aktywnego AP z SSID o nazwie dom-0B4B10-2832

A to ciekawostka. Zrobiłem jeszcze raz z tym podlinkowanym przez Ciebie softem i poszło. Dziękuję za cierpliwość.
Pozdrawiam