Nie dzialajaca karta History Graph

Czolem wszystkim, probowalem wlasnie dodac history graph do mojego interfejsu. Niestety, historie jakiej encji chce sledzic, zawsze mam komunikat No history state found.
Mam blizniacza konfiguracje na HA i tam karta z historia sie ladnie wyswietla. Ktos jeszcze ma takie problemy?

Tutaj historia jest domy┼Ťlnie wy┼é─ůczona. Dodaj wpis w configu
history:

Potwierdzam, potrzebny wpis w pliku konfiguracji.

Recorder r├│wnie┼╝ jest domy┼Ťlnie wy┼é─ůczony.

Dzieki, pomoglo :slight_smile:

Hej, ma kto┼Ť pomys┼é dlaczego pomimo malej─ůcej temperatury wykres rysuje si─Ö do g├│ry?
Podobnie jest z innymi sensorami (np. bateria telefonu, wilgotno┼Ť─ç itp.)

image

image

Co przez to rozumiesz? Wykres wygl─ůda OK (czytany od lewej do prawej - temperatura maleje, wykres opada).

Na widoku karty jest błędnie, po kliknięciu widać jaka jest historia i prawidłowy kierunek wykresu.

Poka┼╝ yaml do tego elementu wykresu, bo jak si─Ö domy┼Ťlam to jest wykres custom-mini-graph?

jeszcze pytanie - czy to prawid┼éowe dzia┼éanie, ┼╝e historia jest widoczna tylko od restartu bramki? Musia┼éem dzi┼Ť rano uruchomi─ç ponownie i ju┼╝ nie mam wgl─ůdu we wczorajsz─ů histori─Ö :frowning:

cards:
- cards:
  - entity: sensor.dark_sky_temperature
    graph: line
    name: Na zewn─ůtrz
    type: sensor
  - entity: sensor.dark_sky_apparent_temperature
    name: Odczuwalna
type: horizontal-stack
- cards:
  - entity: sensor.airly_temperature
    name: Na zewn─ůtrz
  - entity: sensor.airly_pressure
    name: Ci┼Ťnienie
  - entity: sensor.airly_humidity
    name: Wilgotno┼Ť─ç
  type: horizontal-stack
type: vertical-stack
1 polubienie

YAML jest oczywi┼Ťcie ok.
Wykresy wg mnie wygl─ůdaj─ů inaczej poniewa┼╝ wykres sensora, czyli ten po klikni─Öciu pokazuje dane kt├│re ma, a ma ich niewiele(kilkana┼Ťcie minut?), natomiast ten wykres nazwijmy go ÔÇť┼éadnyÔÇŁ rysuje dane dla 24h, ta d┼éuga kreska to pewnie jaki┼Ť stary odczyt z pami─Öci lub warto┼Ť─ç domy┼Ťlna tego sensora, potem dopiero wy┼Ťwietlaj─ů si─Ö dane faktyczne.
Zajrzyj do Narz─Ödzia deweloperskie > LOGI. Pewnie jest tam jaki┼Ť b┼é─ůd zwi─ůzany z SQL i to jest przyczyna braku historii po resecie co te┼╝ skutkuje takimi a nie innymi wykresami.

1 polubienie

Jest pewnie jak piszesz. Od restartu minęła ponad 1h i wykres zaczyna rysować się poprawnie.
Zastanawia mnie jeszcze ten brak d┼éu┼╝szej historii, np. z wczorajszego dnia. Poobserwuje to jeszcze jak to dzia┼éa w ci─ůgu najbli┼╝szych dni. W kwestii log├│w to mam tylko poni┼╝szy b┼é─ůd, ale to chyba nie ma z tym zwi─ůzku (swoj─ů drog─ů nie wiem sk─ůd pojawiaj─ů mi si─Ö jakiekolwiek b┼é─Ödy)

image

Te┼╝ mam tego typu b┼é─Ödy przy ka┼╝dym resecie bramki - wyst─Öpuje to od pocz─ůtku posiadania bramki, wi─Öc w─ůtpi─Ö ┼╝eby to by┼éa jakakolwiek nasza wina w konfiguracji.

Problem był już poruszany na forum:

jolka

9 mar

Nie pozwalamy ju┼╝ na zapis bazy na dysku wewn─Ötrznym urz─ůdzenia - trzymamy baz─Ö tylko w pami─Öci.
Jak dopracujemy temat dysk├│w zewn─Ötrznych (do┼é─ůczanych i zdalnych) to pozwolimy na zapis bazy na dyskach zewn─Ötrznych.

1 polubienie

@jolka odkopie troszk─Ö temat :slightly_smiling_face:
Czy b─Ödzie opcja uruchomienia historii bez grzebania w plikach ? :slightly_smiling_face: (Cho─çby ostatnie 48h)
Wiem ┼╝e nied┼éugo pojawi si─Ö wersja pro ale pytam r├│wnie┼╝ w imieniu tych kt├│rzy maj─ů dev1 i Dev2 ?