Nie dzialajaca karta History Graph

Czolem wszystkim, probowalem wlasnie dodac history graph do mojego interfejsu. Niestety, historie jakiej encji chce sledzic, zawsze mam komunikat No history state found.
Mam blizniacza konfiguracje na HA i tam karta z historia sie ladnie wyswietla. Ktos jeszcze ma takie problemy?

Tutaj historia jest domyślnie wyłączona. Dodaj wpis w configu
history:

Potwierdzam, potrzebny wpis w pliku konfiguracji.


Recorder również jest domyślnie wyłączony.

Dzieki, pomoglo :slight_smile:

Hej, ma ktoś pomysł dlaczego pomimo malejącej temperatury wykres rysuje się do góry?
Podobnie jest z innymi sensorami (np. bateria telefonu, wilgotność itp.)

image

image

Co przez to rozumiesz? Wykres wygląda OK (czytany od lewej do prawej - temperatura maleje, wykres opada).

Na widoku karty jest błędnie, po kliknięciu widać jaka jest historia i prawidłowy kierunek wykresu.

Pokaż yaml do tego elementu wykresu, bo jak się domyślam to jest wykres custom-mini-graph?

jeszcze pytanie - czy to prawidłowe działanie, że historia jest widoczna tylko od restartu bramki? Musiałem dziś rano uruchomić ponownie i już nie mam wglądu we wczorajszą historię :frowning:

cards:
- cards:
  - entity: sensor.dark_sky_temperature
    graph: line
    name: Na zewnątrz
    type: sensor
  - entity: sensor.dark_sky_apparent_temperature
    graph: line
    name: Odczuwalna
    type: sensor
type: horizontal-stack
- cards:
  - entity: sensor.airly_temperature
    graph: line
    name: Na zewnątrz
    type: sensor
  - entity: sensor.airly_pressure
    graph: line
    name: Ciśnienie
    type: sensor
  - entity: sensor.airly_humidity
    graph: line
    name: Wilgotność
    type: sensor
  type: horizontal-stack
type: vertical-stack
1 polubienie

YAML jest oczywiście ok.
Wykresy wg mnie wyglądają inaczej ponieważ wykres sensora, czyli ten po kliknięciu pokazuje dane które ma, a ma ich niewiele(kilkanaście minut?), natomiast ten wykres nazwijmy go “ładny” rysuje dane dla 24h, ta długa kreska to pewnie jakiś stary odczyt z pamięci lub wartość domyślna tego sensora, potem dopiero wyświetlają się dane faktyczne.
Zajrzyj do Narzędzia deweloperskie > LOGI. Pewnie jest tam jakiś błąd związany z SQL i to jest przyczyna braku historii po resecie co też skutkuje takimi a nie innymi wykresami.

1 polubienie

Jest pewnie jak piszesz. Od restartu minęła ponad 1h i wykres zaczyna rysować się poprawnie.
Zastanawia mnie jeszcze ten brak dłuższej historii, np. z wczorajszego dnia. Poobserwuje to jeszcze jak to działa w ciągu najbliższych dni. W kwestii logów to mam tylko poniższy błąd, ale to chyba nie ma z tym związku (swoją drogą nie wiem skąd pojawiają mi się jakiekolwiek błędy)

image

Też mam tego typu błędy przy każdym resecie bramki - występuje to od początku posiadania bramki, więc wątpię żeby to była jakakolwiek nasza wina w konfiguracji.

Problem był już poruszany na forum:

jolka

9 mar

Nie pozwalamy już na zapis bazy na dysku wewnętrznym urządzenia - trzymamy bazę tylko w pamięci.
Jak dopracujemy temat dysków zewnętrznych (dołączanych i zdalnych) to pozwolimy na zapis bazy na dyskach zewnętrznych.

1 polubienie

@jolka odkopie troszkę temat :slightly_smiling_face:
Czy będzie opcja uruchomienia historii bez grzebania w plikach ? :slightly_smiling_face: (Choćby ostatnie 48h)
Wiem że niedługo pojawi się wersja pro ale pytam również w imieniu tych którzy mają dev1 i Dev2 ?