Niech Jolka powie to głośniej

Mam zapewne banalny problem, ale od kilku dni nie mogę go rozwiązać…

W automatyzacji mam ustawione: wywołanie usługi --> ais_ai_service.say_it
i w polu dane usługi:
text: Dzień dobry

Wszystko działa, ale w momencie jak jest włączone radio, głos Jolki jest dosyć cichy…
Chciałbym aby text wypowiadany był głośniej.

Domyślam się, że jakoś należy dać jakoś zwiększyć głośność do zadanej wartości, ale potem jak z powrotem wrócić do poprzedniej głośności…?

Wywołujesz usługę media_player.volume_set 0.8
co daje głośność na 80 %, potem wypowiada powiadomienie i dajesz
media_player.volume_set 0.4
co ścisza do 40% głośności.

2 polubienia

Czyli dostajesz z radia po uszach a potem komunikat.
Oczywiście trzeba dodać pauze/stop.
A wiesz może jak ustawić głośność na tablecie? Chciałbym w nocy ściszyć komunikaty, czyli w teorii tryb nocny powinien tym sterować, ale nie steruję, wystawiłem nawet issue na github, ale bez odzewu.

Ja mam tak jak poniżej, trochę porozbijane ale łatwo mi się w tym połapać :wink:

To cała automatyzacja :wink:




@Cino111
Tak, ustawienie głośności przed komunikatem jest rozwiązaniem, ale po… już nie do końca.
Jeżeli radio grało z głośnością 50% to po komunikacie wróci do 40%… czyli w tym przypadku trochę ciszej…

@Stravi
Radio samo się pauzuje i wznawia po komunikacie, z tym że jest on sporo cichszy niż radio (to chyba kwestia dynamiki dźwięku)

@Grubsztyk
Dzięki za screeny - jednak pozostaje problem zamknięcia sekwencji czymś w stylu: “przywróć poprzedni poziom głośności”

Podsumowując - nie wiem nawet czy jest taka możliwość… a bardzo by mi się przydała…
Chyba tak samo jak do trybu nocnego

Możesz odczytać głośność z atrybutu “volume_level” encji “media_player.wbudowany_glosnik” i potem go przywrócić.

Czy nie ma innej mozliwosci zwiększenia głosu jolki bo naprawdę czasami ledwo ją słychać zwlaszcza gdy słucham muzykę lub radio .

2 polubienia

Ja mam inny problem, nie działa u mnie zatrzymanie odtwarzania.
Chcę informację od jolki że kamera wykryła człowieka przed bramę, w chwili słuchaniu muzyki (praktycznie zawsze spotify) chcę aby muzyka została wstrzymana, ale nie działa mi opcja:
wywołanie usługi: media_player.media_stop, nic się nie dzieję, mogę ustawiać głośność, ale nie mogę zatrzymać odtwarzania.

Piotr @3.14 ma taki komponent, który prawdopodobnie można tutaj wykorzystać :wink:

Pozdrowienia

Ano mam, ale można to też zrobić mechanizmem wbudowanym:
zmienne w skryptach

2 polubienia

Jest jeszcze jeden sposób, chyba prostszy: tworzenie scen

1 polubienie