Szybkość mowy Jolki

Mam takie pytanie czy jest możliwość na stałe ustawienia wartości dla encji input_number.assistant_rate, dla mnie idealne ustawienie szybkości mowy Jolki to 0.8, niestety zauważyłem że przy każdym restarcie serwisu zmienia się znowu na domyślną czyli 1.

Nigdzie nie widzę aby można zrobić z tego jakąś automatyzację i/lub skrypt.

Zasadniczo to samo mam z wyborem asystenta głosu, zawsze po restarcie są domyślne ustawienia :frowning:

ustawienia powinny się zapisywać ale można oczywiście wykonać automatyzację i ustawiać parametry na starcie

za ustawienia głosu odpowiedają odpowiednio inputy:

  • input_select.assistant_voice
  • input_number.assistant_rate
  • input_number.assistant_tone

Automatyzacja:

nazwa

wyzwalacz

ackja

najpierw sprawdzasz w narzędziach developerskich

potem jak działa to dodajesz do automatyzacji

nie testowane ale taka jest generalna zasada - jak się to zrozumie to można robić już wszystko :wink:

1 polubienie

Dzięki, ja ustawiałem wywołanie usługi i od razu encji szukałem jako usługa :man_facepalming:
Człowiek cały czas się uczy.

Swoją szosą ciekawe czemu ustawienia mi się nie zapisują? :thinking:

@jolka pozwoliłem sobie zajrzeć do repozytorium - ten case wydawał się prosty do znalezienia jako rozgrzewka :slight_smile:
image
Ten kawałek initial: 1 daje nam to, że szybkość mowy domyślna jest równa 1(100%, czy też normalnie), ale sprawia też, że po restarcie bramki kolega @Grubsztyk ma prędkość przywróconą do wartości 1.
Proponowałbym skasować wartość initial i dodać jakiś step w instalacji nowej bramki, która ustawi to raz i nigdy więcej nie będzie tego ruszać - pewnie macie takie mechanizmy.
P.S. To samo dotyczy innych zmiennych, które są zdefiniowane w tym pliku - kiedyś się dziwiłem dlaczego zmienia mi się lektor po restarcie bramki, teraz już wiem.

1 polubienie

To już faktycznie rozkminił @Stravi

super - o to chodzi :slight_smile:

To kiedyś chyba działało ale zdaje się był problem bo nie każdy ogarniał jak wrócić do wartości domyślnych jeżeli niechcący na pilocie zmienił tą szybkość.

Przyjrzymy się temu i zastanowimy jak bezpiecznie poprawić (tak żeby nie mieć zgłoszeń, że Jolka mi za szybko mówi itd…)

Na tą chwilę proponujemy robić te ustawienia automatyzacją - po uruchomieniu systemu.

1 polubienie