Tekst, który mówi Jolka nie musi być statyczny, Jolka rozumie szablony wiadomości - data_template

Powiedz to / say_it

Jolka może powiedzieć dowolny tekst, służy do tego serwis: ais_ai_service.say_it

Automatyzacja

Każdy serwis można wywołać z automatyzacji. Dzięki serwisowi ais_ai_service.say_it możemy uruchomić komendę głosową w dowolenej automatyzacji:

Szablon wiadomości

Tekst, który mówi Jolka nie musi być statyczny - może być szablonem. Szablon możemy sprawdzić w narzędziach deweloperskich -> SZABLON:

Możemy w ten sposób wyświetlić status dowolnego sensora (czy innej encji w systemie):

Jest  {{ states("sensor.time") }}.

Szablon wiadomości w ais_ai_service.say_it

Włączamy edycję akcji w formacie YAML:

zamieniamy data:

na data_template

testujemy automatyzację:

Witam.
Mam pytanie: Czy Jolka ma ograniczenia w długości czytanego tekstu?
Już wyjaśniam o co chodzi:
“Status poranny” z bloga Arurhome ma taki problem że Jolka go nie czytała.
Więc spróbowałem nauczyć się pisać script, który zrobi to samo lub prawie to samo co Node Red.
Problem pojawił się dzisiaj jak dodałem kolejny tekst do raportu, a Jolka nie była w stanie w całości go przeczytać.
Próbowałem tekst podzielić na dwa scripty, lecz wyzwalając automatyzację Jolka czyta tylko ten drugi script
Jest jakiś sposób, aby Jolka odczytała pierwszy script i płynnie przeszła do czytania drugiego?

W przeglądarce Jolka czyta ograniczoną ilość znaków - do 250 znaków

sdsi Dzięki. zmieniłem na 500 znaków i czyta teraz całość.

U mnie dzisiaj w przeglądarce na Dev1 i Dev3 męski głos. W głośnikach dalej Jolka :slight_smile:

Przeglądarka na kompie mówi męskim głosem. Jolka nadaje na teblecie i zegarku.

2 polubienia

może jakaś aktualizacja przeglądarki się wydarzyła?
był taki wątek, że Jolka nie ma wpływu na głos w przeglądarce wiec nie ma tu znaczenia jaka masz bramke :wink: raczej istotne jest jakiej używasz przeglądarki

Nie no, spoko. Taka ciekawostka ; dlatego piszę :slightly_smiling_face:

Swoją drogą, drętwy ten męski głos ; Jolka brzmi jak należy :smile:

4 polubienia