Problem z pogodą

Mam działająca pogodę w bramce darksky oraz weather.dom ale jak wydam polecenie glosowe “pogoda” to jolka mówi “niestety ale nie wiem jaka jest pogoda”. Jak ustawic w bramce i gdzie aby jolka mówiła informację o pogodzie. Dzięki

może się tak zdarzyć, że Jolka nie jest w stanie po Twojej geolokacji określić gdzie mieszkasz

przesuń lokalizację domu w stronę jakiejś większej mijscowości, zapisz i zobaczy czy to pomaga?

Pogoda działa mi jak ustawie dom w Dublinie a to ponad 100km ode mnie, to trochę bez sensu. Czy jest jakas inna możliwość?

Tak, masz rację. Tak samo jest u mnie - mojej wsi nie rozpoznaje ale obok, po ustawieniu na mapie, już tak.

Skąd dokładnie bramka czerpie lokalizację? Z tej mapy czy aplikacji AIS na telefonie? Gdy bawię się komendami typu “apteka w pobliżu” czy “supermarket w pobliżu” to podaje jakieś adresy na antypodach, u mnie najczęściej w Paryżu… :slightly_smiling_face:

U mnie też podaje jakieś miejsca z kosmosu


Więc ciekawe w jakiej okolicy mieszkam bo na pewno nie w Polsce według Jolki (1 Francja, 2 i 3 Belgia) więc bardzo w mojej okolicy a mieszkam w stolicy mojego województwa (nie mylić ze stolicą Polski) nawet po przesunięciu pinezki parę cm dalej wyświetla bzdury bo według niej mam w pobliżu sklep we Francji a jak zapytałem o pogodę to odpowiedziała prawidłowo może dlatego że mam integrację openweather

Jolka ma ostatnio refleksje :slight_smile: Przestałą reagować na pogodę - większość zapytań sprowadza do “nie znajduje radia pogoda w krakowie”. Działały a przestały działać komendy:

Pogoda w Krakowie
Pogoda Kraków
Kraków pogoda
Aktualna pogoda w Krakowie
Jaka będzie pogoda w Krakowie
Jaka jest pogoda w Krakowie

Jedyne co działa to:

Prognoza pogody w Krakowie

U mnie to samo.
Aktualizacja do Ewy nic nie dała.
Próbuje w każdej możliwej kombinacji ale nic nie działa. Tak jak napisał @sdsi

Wg mnie to jest jakiś problem z geolokalizacja bo “w pobliżu”. też przestało działać a działało dobrze w przeszłości. No nie wiem, może @jolka lub @Celina coś wymyśla :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Albo może idzie przejść na serwer pogodowy z MSN weather? Mam pogodę tą w dekoderze z enigma2 i nawet największe zadupia poprawnie serwis wyszukuje.

Dzięki, z tym, że tutaj nie chodzi nawet o nierozpoznane miejsca - pogoda w Krakowie czy Warszawie też nie działa. Czasami zadziała “prognoza pogody w Krakowie” - z tym, że raz mówi o aktualnej pogodzie a raz o prognozowanej. No i dlaczego na pytania o pogodę odpowiada “nie znajduje radia…”? :wink:

2 polubienia

@sdsi którą bramkę posiadasz?
Nie sądzę aby miało to coś wspólnego z dev3 ale zaczynam się zastanawiać jak to możliwe że wydarzyło to się przed aktualizacją do Ewy.
Czy ktoś znalazł już rozwiązanie?
@jolka jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?
:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

@Kraszewsky - mam dwie bramki: DEV1 i DEV3, obydwie z Darkiem. Parę dni temu działało; teraz jest problem.

Wychodzi na to że musi być coś do czego odwołuje się bramka aby poznać pogodę i to zawiodło.
@Celina czy u was wszystko działa?
zastanawiam mnie czy to problem globalny wszystkich bramek czy tylko dla wybranych :smiley:

Spokojnie panowie, spróbuję się czegoś dowiedzieć :wink: czasami brak odpowiedzi oznacza, że jeszcze jej nie mam :slight_smile:

Może to wynika z ograniczenia czasowego ilości pobrań danych z OWM bo rozumiem, że o ten serwis chodzi. Wystarczy kilkukrotnie w ciągu kilku godzin zrestartować parę razy bramkę skojarzoną z tokenem OWM i nastąpi zablokowanie pobrań danych.

@begginer nie sądzę. nie resetowałem bramek. poza tym - działa często (i tylko to): “Prognoza pogody w Krakowie” (a i tak mówi o aktualnej pogodzie)

bingo :slight_smile:

Generalnie Jolka nie przewiduje pogody … sic :wink:
Wyszukuje ją w Internecie i nie zawsze jej się udaje

Ale masz teraz możliwość robienia tego lepiej:

  1. masz wbudowaną pogodę albo dodajesz integrację z serwisem pogodowym który uważasz, że działa OK
    image

  2. sprawdzasz stan danych zwracanych z tego serwisu

  3. szablonem wyciągasz info o pogodzie które chcesz usłyszeć

  4. dodajesz automatyzację np. “Jolka: raport pogodowy”

która wywołuje usługę mówienia szablonu

Już Ci mówie jaka jest pogoda, temperatura to  {{ state_attr('weather.dom', 'forecast')[0].temperature }} i tak dalej... 

I już, oto cała magia, masz możliwość dodania własnej pogody czytanej przez Jolkę (i każdej innej komendy)

masz :fishing_pole_and_fish: a nie :fish:
nie musisz już pod każdym postem pisać, że Ci pogoda nie działa - bo masz własną która działa :slight_smile:
powodzenia :+1:

PS
tu jest dokumentacja

1 polubienie

@jolka wybacz ale chyba nie na tym rzecz polega abym tworzył kolejną automatyzację do odczytywania pogody i edytował swoich 6 poprzednich które odczytują pogodę.
Jeżeli wyłączyliście tą komendę to powiedzcie, zaś jeżeli mamy czekać na rozwiązanie to miło by było usłyszeć czy cokolwiek się dzieje w tym temacie. Chcę pomóc ale w logach nie widzę nic podejrzanego. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, odczytywanie pogody nie jest kluczową funkcją działania systemu ai-speaker lecz bardzo miłym dodatkiem który w tej chwili nie funkcjonuje prawidłowo. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: Dlatego jako użytkownicy Dev staramy się pomóc zgłaszając taki problem :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

3 polubienia

Bardziej pomożesz jak zrobisz szablon czytający pogodę i udostępnisz dla wszystkich :slight_smile:
Pisanie pod każdym postem, że nie działa pogoda… to tak średnio jest pomocne…

Masz dobre wprowadzenie, spróbuj proszę coś zrobić i opisać dla innych - to będzie pomocne :+1:

@jolka - wszystko jasne.

Jak ktoś mądrzejszy ode mnie zrobi działający szablon to myślę, że z korzyścią dla wszystkich. Ja się niestety na tym nie znam - rozumiem więc, że mam już nie marudzić i zamilknąć w tym temacie. W porządku.

Chciałem pomóc i jak kol. @Kraszewsky po prostu zasygnalizować problem, robiąc testy takie jakie umiem i na jakie mnie stać. Przepraszam za kłopot w takim razie.

Proponuję tylko pokornie usunąć z dokumentacji informacje, które są nieaktualne lub nie działają bowiem wprowadzają użytkowników błąd. To będzie pomocne z Twojej strony - zwłaszcza, iż wielokrotnie kierujesz użytkowników do niej.

Pozdrowienia :+1:

4 polubienia