Problem z wyświetlaniem pogody met.no + zniknięcie dark sky

Cześć, karta pogodowa met.no przestała wyświetlać aktualne informacje, ponadto zniknęły mi encje pogodowe dark sky. Oba serwisy zdaje się były zintegrowane w bramce “od nowości”. Gdzie szukać rozwiązania?

Nie masz dostępu do internetu. Jeżeli masz już dostęp to uruchom bramkę i będzie ok.

@Cino111, rzeczywiście miałem ostatnio problem z dostawcą, myślałem że to problem po stronie dark sky, ponieważ sytuacja utrzymywała się 3 dni - fakt, restart bramki pomógł. Natomiast nadal met.no nie pokazuje aktualnego stanu pogody :frowning:

Mam tak samo, wspominałem o tym parę dni temu. Bez odzewu…

U mnie to samo, także brak pogody.

Hej,

to działa tak, że podczas startu bramki pobieramy z serwisu AI-Speaker nasze tokeny do serwisów:

  • openweathermap
  • darksky

a następnie używamy ich do pytania o pogodę.

Jeżeli podczas startu bramki nie udało się pobrać tokena (bo np. nie było połączenia z internetem) to integracja weather nie doda się poprawnie i nie będzie pogody.

Tak jak napisał @Cino111 żeby była pogoda na tą chwilę trzeba mieć podczas startu bramki dostęp do Internetu (żeby pobrać token do pytania o pogodę z serwisu AI-Speaker).

:information_source: Ulepszymy to troszeczkę i będziemy wykrywać takie sytuacje (brak internetu podczas startu systemu) i jeżeli podczas startu nie udało się pobrać tokena to będziemy brali go z lokalnej konfiguracji na bramce.


Oczywiście w każdej chwili można dodać sobie własny serwis pogodowy, wg uznania, tu jest lista 24 takich serwisów:

Jeżeli ktoś doda sobie openweathermap lub darksky to automatycznie przechodzi na własne tokeny i nie ma już pobierania na starcie informacji z serwera AI-Speaker.

Każdy serwis ma dokładną instrukcję w której opisane jest jak go dodać:

1 polubienie

Dobrze wiedzieć jak to działa. Teoretycznie moja bramka ma dostęp do internetu cały czas. Może zmienił się sposób, kolejność ładowania systemu? Z moich obserwacji, jedyną zmianą jaką wprowadziłem i może mieć wpływ, to połączenie po WiFi a nie kablu LAN. Czy taka zamiana sprzętowa może mieć znaczenie przy pobieraniu tokenów? Czas logowania do sieci na pewno się różni, ale wcześniej nie miało, to znaczenia.
A może zapis w tym miejscu ma znaczenie (konfiguracja, ogólne):

tak, tu była zmiana, ale to nie powinno powodować problemów z pogodą.
Na naszych wszystkich bramkach to działa OK.

nie, to nie ma znaczenia dla serwisów pogodowych.


Jeżeli masz połączenie z siecią a nadal nie masz pogody, to zrób restart serwisu ais, wpisując w konsolli:

pm2 restart ais

po tym jak system wstanie, jeżeli pogoda dalej nie zadziała, to daj znać jaki jest błąd w logach?

1 polubienie

@jolka
pm2 restart ais
pm2 restart ais log1
pm2 restart ais log2

aaa ok

.api.met.no/weatherapi/locationforecast/1.9/ returned 203

to błąd w HA, zmieniło się API do serwisu met.no, błąd naprawiony w wersji 0.111.4

planujemy wydać 0.111 na kanale stabilnym w środę, po tym będzie OK :wave:

1 polubienie

@jolka, super :ok_hand: