Niestandardowe karty HACS

Dziękuje za pomoc. Jak przywrócę HA to się odezwę.

pozdr.

Obojętnie co zrobisz MUSISZ usunąć cache w przeglądarce, bo będzie bruździło.

Zaraz zaraz, a coś jest nie tak? bo dopiero teraz złapałem orient, że zamalowałeś na biało większość skrinszota, a ja myślałem, że GUI Ci się rozwaliło…

Świetne narzędzie do skrinszotów, bo malowanie w paincie nie ma przyszłości skoro prowadzi do tak katastrofalnych nieporozumień…

a tak z innej beczki

“Produkcja dziś” nie jest sensorem mocy, a ta karta nie służy do wizualizacji energii jeśli dobrze rozumiem…
Więc wstaw sensory mocy takie jak “Solax now” te które pokazują w watach, a nie w kilowatogodzinach…

Wstał HA. teraz instalują się aktualizację. Muszę doinstalować HACS i będę dalej walczył. Zrobię wszystko tak jak opisywałeś. Ale już jutro po pracy. Dam znać.

Witaj ponownie @szopen . Wszystko zostało przywrócone. Po dodaniu karty ma taki obraz (wycinek)


Powiem tak, jeżeli to tak ma wyglądać to dupy nie urywa. Podpowiedz mi jak Ty robisz swoje wykresy np. wschód, zachód… bo to wygląda super.

A ta “chwilowa produkcja” to encja mocy?
To chyba powinno to wyglądać lepiej (u mnie ta karta poleciała na dzień dobry do widoku “Zupełne śmieci”, bo mi się nie podoba i nie będę jej raczej używał w produkcyjnych instalacjach, ale uwierz mi jeśli ją skonfigurujesz to można wykrzesać z niej coś sensownego)

Moim zdaniem przywracanie backupu to ostateczność, więc pewnie wywaliłeś sobie kawałek historii.

Pytasz o to? - też jest w HACS, tylko zainstaluj normalnie, a nie kombinuj pod górę

w realnej instalacji wygląda u mnie tak
horizon-card-prod-2024-03-06_19-57
lub

PS to nie są wykresy tylko wizual ruchu Słońca i Księżyca.

aby był ten “sierp ubywajacy” trzeba zainstalować integrację Księżyc

2 polubienia

Zainstalowałem ale na pewno mam złe dane, zachodu i wschodu. Możesz podpowiedzieć gdzie co i jak. I takie wskazania fajnie wyglądają.

A mam pytanko, jak ogarniasz zdalny dostęp do HA.

No cóż przy pierwszym uruchamianiu HA musiałeś przejść kreator kluczowych ustawień, tam się ustawia między innymi współrzędne instalacji i przewyższenie nad poziomem morza, bo te dane są wykorzystywane w integracjach, to nie było widzimisię twórcy kreatora instalacji…

Jeśli coś nie pasuje to musisz sobie teraz wyedytować strefę Home (Dom?) albo po prostu w karcie zdefiniować współrzędne dla których ma być wizual (no sorry, ale po to jest dokumentacja, by ją czytać…).

Nie mi oceniać czy czasy które Ci wyszły są OK (to są czasy astronomiczne), bo to zależy od lokalizacji i strefy czasowej (jeśli uważasz, że jest offset to może masz nieprawidłową strefę czasową?)
Nie włączyłeś czasem półkuli południowej, ale w Australii teraz jest dzień więc też coś nie pasuje…
W ogóle to chyba masz złą datę, bo dzisiaj Księżyc jest cieniutkim sierpem, a masz coś z okolic pełni.

Aha jeszcze jedno - to może być spartolony czas na komputerze z którego oglądasz interfejs, bo o ile integracje, automatyzacje itd. są wykonywane lokalnie w HA, to interfejs jest renderowany w przeglądarce (tak - HA nie renderuje tego co oglądasz, to się renderuje w przeglądarce na kompie z którego to oglądasz, więc dlatego tak napierałem na to czyszczenie cache wcześniej!!!).

No jakoś tam ogarniam

Ale skoro masz czas do bani, to zapomnij o zdalnym dostępie.
Wymień ogniwo podtrzymujące CMOS na płycie głównej, ustaw pobieranie czasu z internetu.

PS
No i zacznij używać jakieś lepsze narzędzie do skrinszotów, bo to trochę lipa z tymi białymi połaciami na twoich obrazkach.

A jak szukasz pomocy, to zwykle jakiś kontekst się przydaje, a nie wycięte kawałki do granic ostateczności… - czasem coś można wydobyć z tych kawałków obrazka o których nawet nie wspominałeś, stąd wiedziałem, że używałeś encji energii zamiast mocy.

Pomagając staram się ciąć SS na tyle, aby nie zaciemniać najistotniejszej treści, dlatego nie pokazuję naraz wszystkiego (ale jak widać horizon card się gdzieś przemyciła).

Dziekuje za obszerna odpowiedz. Po pracy biorę się do roboty. A jeśli chodzi o wykres mocy foto to dzis jak ruszyla fotowaltaika to zaczął rysować .

@szopen szacun za cierpliwość i wytrwałość w tym poście :laughing:

1 polubienie

No nie ukrywam - wolałbym, gdyby był dobry feedback, ale rozumiem czasem problemy innych - pewnych kluczowych informacji nie ma prawie nigdzie, bo dla deweloperów są one jasne jak Słońce, a dla przeciętnego zjadacza chleba jednak nie są to oczywistości.

Każdy kiedyś zaczynał, a nieznajomość angielskiego jest niestety kłodą pod nogi w tych zagadnieniach, chociaż w sumie np. rosyjski się też przydaje, ale czasy nadeszły takie, że i chiński by się przydał :smiley: a z nim translatory też sobie kiepsko radzą (bo budowa tego języka jest totalnie inna niż języków indoeuropejskich).

Niestety język polski jest trudny dla translatorów maszynowych, więc tak naprawdę gdy muszę korzystać z translatorów używam ich do tłumaczenia na angielski, bo to jeden z niewielu dobrze wspieranych języków no i w technice jest dość natywny…

Tak Tak WIELKI SZACUN @szopen.

Zdalny dostęp ogarnięty, loguje się na telefonie. Jutro będę walczył dalej. Wykres z fotowoltaiki działa.

pozdr.

Witam. Poradziłem już sobie. Ale teraz walczę z kartą Weather Chart Card i nie mogę sobie poradzić a mianowicie po dodaniu karty mam tak:


Sorki za białe plamy…
a w opisach wygląda to tak:

Jak dodać wykresy?

A twoja encja pogody zawiera prognozę na kolejne dni?

Czemu dopisujesz do wątku nowe zagadnienia zupełnie nie powiązane ani z tytułem wątku, ani z dotychczasową treścią zamiast założyć nowy wątek na temat?

Czemu nie korzystasz z zajebistego narzędzia, które zaproponowałem zamiast wbudowanych w windows syfiastych narzędzi?

oraz czemu w ogóle zadajesz jakieś pytania bez kontekstu, mamy sobie szklane kule odpalić czy co?
ani YAMLa karty, ani info z jakiego serwisu ta encja pogody, tylko syfiaste skrinszoty….

instalowałeś to normalnie czy znowu coś przekombinowałeś - nigdy tej karty nie widziałem wcześniej na oczy, to instalacja + konfiguracja w jej GUI w całkiem losowy sposób (oczywiście na bazie encji z prognozą).
Kod YAML z tej karty (z edytora GUI lovelace), encja prognozy weather.danmarkshavn oczywiście do wymiany na własną

type: custom:weather-chart-card
entity: weather.danmarkshavn
show_main: true
show_temperature: true
show_current_condition: true
show_attributes: true
show_time: false
show_time_seconds: false
show_day: false
show_date: false
show_humidity: true
show_pressure: true
show_wind_direction: true
show_wind_speed: true
show_sun: true
show_feels_like: false
use_12hour_format: false
icons_size: 25
animated_icons: true
icon_style: style1
forecast:
  precipitation_type: rainfall
  show_probability: false
  labels_font_size: '11'
  precip_bar_size: '100'
  style: style2
  show_wind_forecast: true
  condition_icons: true
  round_temp: false
  type: hourly
  number_of_forecasts: '0'
units:
  pressure: hPa
  speed: km/h

Pamiętasz o tym, że na komputerze z którego oglądasz GUI HA masz mieć prawdziwy czas?

1 polubienie

Witam.
Moja encja nie zawiera prognozy na kolejne dni.

Może nazwiemy ten wątek jako niestandardowe karty i tu będziemy mogli o nich pisać.
Jeśli chodzi o zrzuty ekranu to już mam zainstalowany program, który podałeś. Jeśli chodzi o samą kartę to pobrałem ją z HACS i nazywa się Weather Chart Card i ją zainstalowałem beż żadnych kombinacji:


A u mnie po instalacji i dodaniu wygląda tak:

Tak jak już pisałem, jestem słaby w tej dziedzinie ale staram się, czytam ale nie ogarniam tego bardzo.

Jesteś OPem wątku, więc to zrób.
To ułatwi życie przyszłym czytelnikom, sorry że tak Cię opierdzielam, ale nie bez powodu.

Osobiście nie jestem zwolennikiem wątków typu mydło i powidło (a tu już był niezły miks).

Jeśli komuś się chce przygotować gotowe zestawienie tematyczne, to jestem za (chociaż potem ludzie walą w takich wątkach historie swoich problemów na 100 tematów)…

ALE jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, to zwykle najlepiej sprawdza się zasada 1 problem = 1 wątek.


Jest mnóstwo świetnych integracji z serwisami prognozy pogody dostępnymi zarówno jako wbudowane integracje w HA (nawet najzwyklejsza met.no dodawana domyślnie) jak i całe mnóstwo komponentów niestandardowych w HACS i poza nim.

ALE

Jeśli jesteś początkujący to nie instaluj wszystkiego co popadnie z HACS, bo większość to projekty eksperymentalne, bądź o słabym wsparciu i nie kwalifikujące się z jakichś względów na standardowe elementy HA i zaraz dojdziesz do ściany w postaci konieczności dostosowywania konfiguracji pod zmiany w takich komponentach.

Nadal nie wiadomo z jakiej integracji masz encję pogody.

kilka wbudowanych

kilka niestandardowych

tylko dla posiadaczy stacji pogodowych (PWS) zdatnych do sprzęgnięcia z Weather Underground (wtedy mamy generowaną własną prognozę pogody dla miejsca instalacji własnej stacji pogodowej

no i wątek na temat integracji związanych z pogodą ale nie typowych zwykłych prognoz pogody (nie wykorzystasz ich z tą kartą)

1 polubienie

Niestety ale nie wiem jak zmienić nazwę tematu.
pozdr.

Jako OP powinieneś mieć przy tytule ikonkę ołówka.
Musisz się oczywiście dowinąć do góry aż do 1 posta.

Niestety ale nie mam ikony:

Może masz za mały staż, zaproponuj tytuł to go zmienię…