Nieudana aktualizacja Sonoff firmware Tasmota 9.x

Witam

Podkusiło mnie by podnieść wersję firmware w trzech urządzeniach Sonoff z firmwareTasmota (było 8.4.xx). na RF Bridge wszystko poszło OK, ale na POWR2 i SV mam problem:
Po wgraniu pliku minimal i restarcie - urządzenia odpięły się od sieci (rozgłaszają własna sieć) ale nie udostępniają WEB UI (nie można się podłączyć). Dioda miga jak przed parowaniem.
Ma ktoś pomysł jak przywrócić urządzenia do pracy bez flasha przez USB?

Pobrałem wersje 9.x z ASI (firmware Tasmota by AIS). Aktualizację robiłem wchodząc na interfejs webUI urządzenia i wgrywając najpierw plik minimal a po restarcie drugi plik.

Pozdrawiam
Tomek

Czy twoje problemy nie są przypadkiem związane ze ścieżką migracji?

Właśnie przez przeglądarkę (WebUi) wgrywałem. W jednym przypadku na 3 sie udało…)

Gdybyś to zrobił(zaktualizował niezgodnie ze ścieżką migracji) na Tasmota, to trzeba by było programować po TTL, bo miał byś urządzenie które mogło by się restartować w kółko z powodu nieprawidłowej konfiguracji.

Bo Tasmota i AIS-Tasmota ogarnia tylko migracje konfiguracji pomiędzy niektórymi wersjami.

Naszczęście w naszej kompilacji od wersji 9.1.0 dodaliśmy mechanizm zabezpieczenia (safeguard), przed wgraniem niepoprawnej wersji oprogramowania (z pominięciem ścieżki migracji).

Jeżeli nie zostanie zachowana ścieżka migracji konfiguracji… to wyczyściliśmy ja.
Minus jest taki że trzeba dodać urządzenia od początku do sieci wifi.
Plus nie trzeba ich programować.

To skomplikowane, chcemy to uprościć… będzie to kiedyś działało prościej

1 polubienie

To jak teraz te urządzenia z wgraną wersją minimal zmusić aby włączyły WEBUI (aby dało się do nich zalogować przez przeglądarkę) - bo udostępniają sieć ale nic nie wystawiają. Kiedyś było czterokrotne naciśnięcie przycisku (bodaj?). Ale nie działa.

Pozdrawiam

https://tasmota.github.io/docs/Device-Recovery/
Przycisk przez 40s

Dziękuję za podpowiedź, próbowałem, próbowałem tez innych sposobów ze strony. Cały czas jest tak, że sieć się rozgłasza, ale przy próbie wejścia na serwer mam informację: Ta strona nie działa (Serwer 192.168.4.1 nie wysłał żadnych danych).

Pozdrawiam

Problem rozwiązałem. Jak zwykle - prosty błąd ludzki :slight_smile: Po aktualizacji AIS tasmota-minimal dałem prawdopodobnie plik sensors zamiast tasmota.bin. Aktualizacja przez ESP przywróciła oba przełączniki do działaniado działania.

1 polubienie