Node red - flow

Ja zrobiłem na bramce AIS i na razie nie zauważyłem nic niepokojącego, zobaczymy jak będzie dalej. W razie czego można odinstalować i przenieść na inną maszynę.

Ile czasu masz zainstalowanego Node-REDa na bramce?

8 dni :slight_smile:

Ustawiłem automatyzacje z użyciem lokalizacji gdy wracam do domu furtka otwarta światło włączone itd. Chciałbym ustawić żeby czujnik ruchu po wykryciu wyłączył te światła niestety nie mogę doszukać się rozwiązania. Ustawiłem Tigger state działa ale i za każdym razem nawet gdy poruszam się po domu. Jest coś takiego jak w HA " oczekiwanie na wyzwalacz" ?

Pokaż flow a najlepiej załącz go w pliku.

flows.json (4,3 KB)

czekaj aż się zmieni sie stan na oczekiwany również w określonym czasie, nod wait-until :slight_smile:

1 polubienie

@Robert1 mozesz zrobic nowy flow. Wyzwalacz to ta Twoja czujka ruchu, następnie sprawdza czy lampka przy furtce jest włączona, jeżeli tak to zgaś i masz to co chciałeś.

Tak wyzwalacz to czujnik ruchu miałem zrobione to z Tigger state to za każdym razem gdy mnie wykryła po minucie gasiła światło na korytarzu… wyzwalacz działa cały czas. Spróbuję z tym wait-until a jeśli nie zostaje HA.

Tak też można to zrobić tylko chce żeby wyłączyła ja tylko wtedy gdy wrócę do domu…ktoś “inny” będzie chciał wyjść włączy światło czujnik go wykryje i na dworze się zdziwi :slightly_smiling_face:

Nie do końca kumam. Hmmm. Nie możesz np ustawić, ze zawsze po np 10 minutach sie wylacza od wykrycia ciebie w strefie i włączeniu światła przy bramce? Wystarczy na końcu dodać delay i serwis turn off

Miałem tak ustawione kiedyś…z czujnikiem jest bardziej precyzyjne.

Dzięki za info “wait-until” to nod którego szukałem działa idealnie…

1 polubienie

ja mam node-reda na starym telefonie xiaomi redmi note 3 pro z zainstalowanym ha aby sprawdzać czy się ładuje czy nie ze względu na słabą baterie która bez ładowarki długo nie wytrzymuje. A to mój pierwszy flow wykonany z pomocą ArturHome oraz drugi flow a poza tym gdzie się zapisują exportowane flowy ?

1 polubienie

czy mógłbym prosić o pomoc z konfiguracja noda od alexy o nazwie node-red-contrib-virtual-smart-home aby móc synchronizować status urządzeń Jolki z Alexą

na razie mam coś takiego (niewiem czy dobrze kombinuje)

[{"id":"353abc87.c76504","type":"api-call-service","z":"df2f1588.76deb8","name":"włącz wyłącz światło","server":"28cb8b4f.e52894","version":1,"debugenabled":false,"service_domain":"light","service":"turn_on","entityId":"","data":"","dataType":"jsonata","mergecontext":"","output_location":"","output_location_type":"none","mustacheAltTags":true,"x":420,"y":180,"wires":[[]]},{"id":"8285f901.435678","type":"vsh-virtual-device","z":"df2f1588.76deb8","name":"żarówka","topic":"light.the_light","connection":"5dcc47fb.69bd98","template":"DIMMABLE_LIGHT_BULB","passthrough":true,"diff":false,"filter":false,"x":520,"y":100,"wires":[["28a1a09d.cb04e"]]},{"id":"28a1a09d.cb04e","type":"function","z":"df2f1588.76deb8","name":"polecenie zmiany jasności","func":"let data = {\n    entity_id: msg.topic\n}\n\nif (msg.payload.powerState == 'OFF') {\n    return {\n        payload: {\n            service: 'turn_off',\n            data\n        }\n    }\n}\n\ndata.brightness_pct = msg.payload.brightness\n\nreturn {\n    payload: {\n        service: 'turn_on',\n        data\n    }\n}","outputs":1,"noerr":0,"initialize":"","finalize":"","x":190,"y":180,"wires":[["353abc87.c76504"]]},{"id":"e13e1748.70f238","type":"server-state-changed","z":"df2f1588.76deb8","name":"sprawdzanie stanu?","server":"28cb8b4f.e52894","version":1,"exposeToHomeAssistant":false,"haConfig":[{"property":"name","value":""},{"property":"icon","value":""}],"entityidfilter":"light.the_light","entityidfiltertype":"exact","outputinitially":true,"state_type":"str","haltifstate":"","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","outputs":1,"output_only_on_state_change":false,"for":"10","forType":"num","forUnits":"seconds","ignorePrevStateNull":false,"ignorePrevStateUnknown":false,"ignorePrevStateUnavailable":false,"ignoreCurrentStateUnknown":true,"ignoreCurrentStateUnavailable":true,"x":130,"y":100,"wires":[["f0e4048f.085468"]]},{"id":"f0e4048f.085468","type":"function","z":"df2f1588.76deb8","name":"wyslanie info o stanie","func":"let payload = {}\n\npayload.powerState = msg.data.new_state.state == 'on' ? 'ON' : 'OFF'\n    \nif (msg.data.new_state.attributes.brightness) {\n    payload.brightness = Math.round(msg.data.new_state.attributes.brightness / 255 * 100)\n\n}\n\nreturn {\n    payload\n}","outputs":1,"noerr":0,"initialize":"","finalize":"","x":340,"y":100,"wires":[["8285f901.435678"]]},{"id":"28cb8b4f.e52894","type":"server","name":"Home Assistant","legacy":false,"addon":false,"rejectUnauthorizedCerts":false,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true},{"id":"5dcc47fb.69bd98","type":"vsh-connection","name":"akszyn@spoko.pl","port":"8883","accessTokenExpiry":"1615595527935","debug":false}]

ale synchronizacja nie działa lub czy ktoś próbował zintegrować bramkę przy pomocy tego skila do Alexy bo u mnie po wklejeniu adresu w formie https://dom-xyz.paczka.pro/ i wklejeniu tokena wyskakuje błąd

Witam, mam odrobinę techniczne pytanie :slight_smile: Chciałbym zastosować zawory termostatyczne NO. Co zrobić aby odwrócić logikę generic termostat tak aby dawał sygnał OFF na przekaźnik kiedy ma grzać ? Jak to najlepiej obejść ?

Witamy na forum.

Przeczytać dokumentację w HA.
Jest tam taki parametr jak ac_mode

Możesz tez to przestawić w sofcie wgranym w moduł. Co masz wgrane? Tasmota? espHome?

1 polubienie

Multi relay Sketch na Arduino od Pana Kanowskiego komunikujący się przy pomocy mysensors. Planuje wszystko prowadzić po kablu. Bardzo dziękuję za odpowiedź, faktycznie najlepszą opcją będzie ustawienie sterowania jako Relay trigger LOW

Funkcja ac_mode zmienia wygląd i opisy termostatu, mimo to dziękuję za odpowiedź