Nowe automatyzacje

Cześć, jestem typowym laikiem, ale jakieś tam standardowe przełączniki świateł, czy gniazdek ogarnąłem na poziomie podstawowym.
Aktualnie miałem sterownik do oświetlenia terrariów konfigurowany na PC przez kabel, chęć prosciejszej konfiguracji, obsługi jak i niezależnej kontroli nakłoniła mnie do zakupu sterownika RGBCCT zigbee, sterownik skonfigurowany, ale robiąc automatyzacje nie potrafię tego już ogarnąć.

Czy ktoś może podać mi przykład jak uzyskać taki efekt w pętli każdego dnia?

  • od 00:00.00 do 03:59:59 niebieski na 1%
  • od 04:00:00 do 05:59:59 niebieski rośnie do 15%
  • od 06:00:00 do 07:59:59 rośnie biały zimny do 100%, a niebieski zjeżdża do 0%
  • od 08:00:00 do 15:59:59 świeci na 100% biały,
  • od 18:00:00 do 19:59:59 biały schodzi do 0% niebieski zwiększa do 15%
  • od 20:00:00 do 20:59:59 niebieski schodzi z 15% do 1%
  • od 21:00:00 do 23:59:59 niebieski wisi na 1%

Jeśli jesteś początkujący to dobrze jest zacząć takie automatyzacje od pojedynczych segmentów (w tym przypadku czasu) czyli będziesz miał kilka osobnych automatyzacji gdzie wyzwalaczem będzie dana godzina. Z kolei jeśli czujesz się trochę pewniej w tym co robisz to możesz to ogarnąć jedną automatyzacją a każdy przedział czasowy załatwić opóźnieniem (delay). Bedzie to bardziej rozbudowane przez co mały błąd może skutkować tym że automatyzacja nie dojdzie do końca lub nawet się nie zacznie.

1 polubienie

Na poczatek możesz skorzystać z gotowego rozwiązania - GitHub - nielsfaber/scheduler-component: Custom component for HA that enables the creation of scheduler entities i GitHub - nielsfaber/scheduler-card: HA Lovelace card for control of scheduler entities

1 polubienie

Właśnie takiego czegoś potrzebowałem, dziękuję!