Planowane zmiany w aplikacji mobilnej

dzięki za info :+1:

Jasne, normalnie update działa automatycznie z Google Play. Ta wersja nie jest jeszcze opublikowana w Google Play, bo rozwijamy i testujemy tą funkcjonalność.
20 maja wydamy 0.109 na kanale stabilnym i wtedy też aktualizacji apki mobilnej pójdzie przez w Google Play.

1 polubienie

testujemy nową wersję aplikacji mobilnej

Główna zmiana to możliwość czytania tekstu powiadomienia.

Jeśli ustawimy parametr say == True to po otrzymaniu wiadomości na telefonie zostanie ona automatycznie przeczytana.

Dodatkowo doszedł też parametr priority który określa priorytet wiadomości. Tu mamy 2 opcje:

  • normal
  • high

Łatwo się domyśleć, że normal to mniej ważne wiadomości i ich dostarczenie może nie być natychmiastowe a high to ważna wiadomość która ma być dostarczona natychmiast i może wybudzić urządzenie.

Obszerniejszy opis jak działają priorytety wiadomości push, dostępny jest w dokumentacji Andoid:
https://firebase.google.com/docs/cloud-messaging/concept-options?hl=pl#setting-the-priority-of-a-message

1 polubienie

:warning: żeby zadziałało czytanie powiadomień trzeba się wylogować i ponownie zalogować w aplikacji na telefonie

wersja 1.1.8.Notify opublikowana na OTA,

doszedł parametr notification_id - unikalny numer powiadomienia, jeśli wyślesz powiadomienie z tym samym numerem, to powiadomienie będzie nadpisywane.
Jeżeli numer będzie unikalny to możemy wysłać jednocześnie wiele powiadomień z bramki i nie będą one nadpisywane.

Ta opcja pojawi się na kanale beta w raz z wersją 0.109.6b3 którą właśnie testujemy na kanale alfa:

Wydawalo mi sie ze widzialem ogloszeine o tym ze notyfikacje na telefonie dzialaja teraz w oficjalnej aplikacji z Google Play, nie trzeba nic sciagac i recznie instalowac.
Dobrze kojarze? Pytam bo odinstalowalem apke w wersji beta, zainstalowalem z powrotem oficjalna wersje i przestaly pojawiac sie notyfikacje.
Logi mowia: “No mob id from mobile_ais_dom_XXXXXXXXXXX”

Mam dwie encje typu mobile_ais_dom_XXXXX (dla dwoch urzadzen), na obydwu mam taki problem.

tak, jeżeli aplikacje masz w wersji 1.1.9.Notify

to wyloguj się na telefonie/tablecie…, klikając w profil → wyloguj → wyloguj

po ponownym zalogowaniu się

na bramce pojawi się integracja Mobile App

kopiujesz identyfikator urządzenia, przechodzisz do serwisów i wywołujesz ais_ai_service.mob_notify

efekt

Oki, pomoglo :slight_smile: Tzn wylogowalem sie z aplikacji mobilnej, usunalem wszystkie integracje mobile_app w Jolce, zalogowlame sie ponownie i poszlo :slight_smile:

A jeszcze jedno - czy parametr image musi wskazywac na obrazek w necie, czy jest opcja lokalnego obrazka?
Testowo zrobilem sobie zdjecie za pomoca camera.snapshot z parametrem
filename: '/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/www/img/snapshot_furtka.jpg'

Nastepnie wysylam notyfikacje z parametrem
image: /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/www/img/snapshot_korytarz.jpg

Notyfikacja przychodzi na telefon ale pusta - w miejscu gdzie normalnie powinien byc obrazek, jest biala plama. Oczywiscie, sprawdzilem ze plik istnieje w zadanej lokalizacji a po sciagnieciu na laptopa, moge go obejrzec.

Brak wpisow w konsoli deweloperskiej, brak ciekawych informacji z pm2 logs

polecam też dokumentacje :wink:

http://ai-speaker.com/docs/ais_app_integration_gallery

ograniczenia związane z wielkością zdjęć i tym, że muszą one być publicznie dostępne wynikają z tego jak działa notyfikacja w Android (tak to Google wymyślił)

https://firebase.google.com/docs/cloud-messaging/android/send-image?hl=pl

1 polubienie

Dzieki, sorry :slight_smile:

No to jesteś szczęśliwcem bo u mnie tak to wygląda:

Baterii ni ma :frowning:

Moment, moment - ja sie wypowiedzialem tylko i wylacznie w kwestii notyfikacje :slight_smile: Druga zapowiadana funkcjonalnosc, tzn uzywanie apki AIS do zbierania informacji o telefonie (lokalizacja, stan baterii, podlaczona siec WiFi) u mnie nie dziala.
Na ta chwile, mam tylko jedna encje device_tracker.mobile_ais_dom_xxx, ktora wyswietla status “unknown” i nic wiecej.
Celem uzyskania info o lokalizacji, stanie baterii etc, musze wciaz uzywac oficjalnej apki HA. Ktora zreszta, po recznym usunieciu przeze mnie integracji Mobile App, tez przestala dzialac :wink:

@jolka, jak to jest z lokalizacja. Mozna uzyc Waszej oficjalnej apki ze sklepu Google czy tez ta funkcjonalnosc jest wciaz w trakcie tworzenia?