Problem z identyfikatorem bramki

Witam, kupiłem sobie z ciekawości bramkę DEV-2 uruchomiłem wszystko super działa, no to wziąłem się za robienie klona starej bramki. Reset do fabrycznych nowej, ponowne uruchomienie plik files.tar.z7 został przywrócony z ustawieniami starej bramki, no i pojawił się problem z identyfikatorem bo nie widzę nowego tylko ten ze starej bramki na którym nie ma już połączenia, gdzie szukać pliku żeby to zmienić lub może jest jakieś inne rozwiązanie?

A może lepiej przenieść konfigurację przez portal integratora?
Bynajmniej dla mnie było by to bardziej logiczne :slightly_smiling_face:

Tak wiem, ale jak znowu pomyśle o przywracaniu node-reda i reszty to mi się… :triumph:
a tak pare minut i bramka śmiga :wink:

A no widzisz ja nie używam node red i dlatego. :slightly_smiling_face:

dzięki za info, faktycznie nie pomyśleliśmy o takim scenariuszu, zgłoszę do przemyślenia jak to zrobić… możliwe, że nie będziemy dodawali do kopii pliku z identyfikatorem żeby można było przenosić pomiędzy bramkami. Temat zgłoszony do “głębszej rozkminy”.

Usuń plik ~/AIS/.dom/.ais_secure_android_id_dom i zrób restart bramki i będzie OK :wink:
czyli w konsoli:

rm ~/AIS/.dom/.ais_secure_android_id_dom
su -c "reboot now"

PS
dzięki, że kupiłeś DEV2, mam nadzieję, że nowa animacja startowa się podoba :slight_smile:

No i super, po wykasowaniu i ponownym uruchomieniu bramki wszystko jest ok. Co do DEV2 wygląd super, no może ta niebieska dioda w środku … :thinking: po za tym wszystko na plus no i animacja super, teraz czekam na wersję pro :wink:

4 polubienia

Możesz podpowiedzieć Ja robisz klona bramki? Po ostatnich dwóch aktualizacjach mam problemy z bramką. Raz już przywracałem ustawienia fabryczne. Przed następną aktualizacją wolałbym mieć obraz a nie tylko sam backup ustawień.

Jasne tu masz link https://ai-speaker.discourse.group/t/backup-calego-systemu/1105?u=pattio,
jedyne co mogę dodać od siebie to zrób to przez ssh mnie innym sposobem się nieudało, trochę to trwa ale jak wstanie masz cały system ze wszystkim hacs, node-red ( włącznie z błędami :slight_smile: jeśli były ) itd.

Witam też kopiowałem pliki pomiędzy bramkami i straciłem identyfikator wykonałem komendy jak wyżej ale nic to nie dało bramka DEV3 blokada sudo nie pozwala usunąć.

sprawdziłem i plik .ais_secure_android_id_dom istnieje i ma zapisany poprawny identyfikator co może być nie tak.