POMOCY bramka nie startuje

Ludziska pomóżcie!!!
Popsułem wszysktko, szukałem rozwiązania restartów i zawieszania. Teraz nie działą nic.
Próbowałem zaktualizować bramkę. Niby poszł ale po restarcie już nie wstała. Na tv niby działa ale nie ma asystenta. Strona offline, nie mogę sterować niczym
Na terminalu komunikat: mount: ‘/dev/root ’ ->’/’ : Device or resource busy

Restart do ustawień fabrycznych

i stawianie wszystkiego od nowa?? przeraża nmnie to

może jest cień szansy aby tego uniknąć? nie wiem puścic jakaś aktualizację czy cos, może na beta jaoś przejść

Przywrocisz kopię zapasową

śr., 30 sie 2023, 22:03 użytkownik skaarro z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał:

nigdy tego nie robiłem. mam jakąś na portalu z 01.08 ostatnią. To wystarczy? Wróci wszystko? przede wszystkim martwie sie o NR i z2m.

Nie wiem czy wróci

śr., 30 sie 2023, 22:17 użytkownik skaarro z AI-Speaker <notifications@ai-speaker.discoursemail.com> napisał:

zaraz się dowiemy. przywracam

bramka wstała, kopia wróciła, z2m urządzenia widzi - działają. Ale nie mam NodeReda. czy to ozacza ze nie był w kopii? jak go teraz odpalić?

NodeRed nie ma w kopii. Trzeba sobie skopiować pliki ręcznie i wtedy przywraca się w kilka minut. Ale teraz to już za późno bo wszystko zaorałeś.

amo się zaorało jak zdechło. Teraz już za późno niestety. jutro zabawa od nowa ze wszystkim.

Trochę się pospieszyłeś. Na przyszłość żeby zaoszczędzić czasu i nerwów proponuję przed resetem do ustawień fabrycznych skopiować cały katalog:

/data/data/com.termux/files/usr/lib/node_modules/node-red

Jak przywrócisz kopię to wystarczy dodać node-red zgodnie z opisem

Node-RED -> jak dodać?

I podmienić cały wcześniej skopiowany katalog. Czas operacyjny max. 5 minut.
Nie trzeba nawet generować nowego tokena ani konfigurować połączenia z HA.

Jak ktoś zna lepszy bardziej profesjonalny sposób na kopię NR to chętnie posłucham.

2 polubienia