Bramka nie startuje

Witam,

Jestem nowy na forum,
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania swojego problemu.

Otóż po ostatniej aktualizacji moja bramka zaczęła się restartować kilka razy dziennie aż dziś “umarła”.
na początku startowała w pętli tj. pojawiało się na TV logo Ais, następnie sygnał znikał i tak w kółko. postanowiłem zrobić jej restart z przycisku ukrytego w gnieździe jack, niestety nic sie nie zmieniło.
Dałem sobie na wstrzymanie i odłączyłem od zasilania bramkę na ok 1h. Po tym czasie bramka już nie wstaje, nie daje obrazu na Tv a dioda świeci się na czerwono światłem ciągłym.

nie mam pomysłu jak ją reanimować :frowning:

Dodam że nie miałem na niej żadnych zaawansowanych configów, kilka sonoff-ów, bridge, czujniki temperatury.

Bramka działała rok bezproblemowo, wątpię aby była to wina aktualizacji jednak tak się niefortunnie zbiegło że to po niej wystąpiły problemy.

Może macie jakiś pomysł jak ją reanimować?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Hej, spróbuj odłączyć HDMI (tak zakładam, że masz połączone), potem podłączyć zasilacz i dopiero HDMI. Nie wiem jakie to ma do końca znaczenie, ale kiedyś też się wystraszyłem że bramka padła widząc czerwoną diodę zamiast niebieskiej :wink:

Zrobiłem jak mówisz, nic to nie dalo :frowning:
Po wyjeciu dongla od pilota ruszył ale nie wiele lepiej bo cały czas restartuje sie w pętli :frowning:

Problem w tym że po aktualizacji wszystko było ok, żadnych nowych urządzeń nie dodałem ani configa nie zmieniałem, po prostu zaczął się restartować aż przestał wstawać.

Pokaż logi wg opisu z linku który podałem

Nie mam możliwości włączenia bramki i dostania się na nią. Wiec logów nie ściągnę.

Wyjmij wszystkie urządzenia podpięte do bramki tj. Usb, zigbee i karty SD. Mi kiedyś padła karta SD i bramka nie chciała się uruchomić.

Podpięty miałem tylko dongl od pilota na USB. Nadal nic, cały czas w petli chodzi i nie odpala się.

Masz mozliwosc zalogowania sie po ssh do bramki?

Nie, bramka w ogóle nie startuje.
Pod poniższym linkiem filmik co się dzieje z bramką,

Nie umiem tego wytłumaczyć, wczoraj na koniec dnia jeszcze próbowałem ją odpalić ale po kilku nieudanych próbach dałem sobie spokój,
Dziś rano za to wszystko działa jak nigdy.
Wrócę do domu z pracy to ściągnę logi może coś będzie.
Nie mniej nie wiem co o tym myśleć :frowning:

Masz podłączony głośnik? Po HDMI idzie dźwięk? Pewnie był komunikat że ściąga paczki zależności, co czasami potrafi trochę potrwać, było już kilka przypadków tutaj na forum podobnych do Twojego.

Witamy na forum @Grubsztyk

Z opisu wynika, że sam wykonywał pan próbę przywracania do ustawień fabrycznych ale to nie pomogło lub się nie udało.

Być może ta operacja przywracania ustawień fabrycznych nie została wykonana prawidłowo, nie publikujemy instrukcji i w dokumentacji i ostrzegamy aby nie robić jej bez konsultacji z nami bo to nie jest bezpieczna procedura. W przypadku problemów z bramką zalecamy pełny reset aplikacji, bo ta procedura jest bezpieczna.

Na adres email przesłaliśmy naszą procedurę “Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia” proszę spróbować wykonać ją krok po kroku.

Jeżeli się nie uda to proszę się nie martwić, najgorsze co może nas teraz czekać to konieczność programowania w serwisie - link do formularza reklamacji też przesłany na adres email.


Streszczenie dokumentacji:

image

Na podstawie materiałów źródłowych:

Dzięki za odpowiedź.

Wykonam pełny reset aplikacji i zobaczymy co się stanie :wink:

Upsss… teraz to zdanie zauważyliśmy dopiero

Masz racje - nie trzeba już robić “przywracania fabrycznych” , ale gdyby coś dalej było nie tak to wystarczy “pełen reset aplikacji”.

W takim razie wcześniejsza instrukcja która poszła na email jest już nie aktualna (zapominamy o niej) - zaraz to sprostujemy kolejnym emailem… echhh

Przejdźmy już tylko na email, żeby uniknąć niepotrzebnej zadymy i kolejnych nieporozumień :slight_smile:

1 polubienie

Jak się robi Pełny rest aplikacji ja nie mogę znaleźć takiej opcji. Na filmie po logowaniu nie widać w które menu wejść. Przejrzałem wszystkie i nie znalazłem u Siebie takiej opcji. Do bramki łączę się tylko przez www.

opcja restartu nie jest dostępna z www, podłącz bramkę do tv/monitora
tu masz wszystko krok po kroku:

żeby go wykonać, musisz podłączyć bramkę do TV albo monitora (nie przez www)

[edit] - widzę, że mnie Jolka o sekundy wyprzedziła z odpowiedzią :wink: