Proces Zigbee uruchomiony bez dongla

Proces zigbee (Zigbee2MQTT) uruchamia się automagicznie po wykryciu odpowiedniego koordynatora włożonego do USB. Ostatnio przeflashowałem sobie Sonoff Zigbee Bridge na Tasmotę, dzięki czemu mam koordynator “uwolniony” od USB - komunikacja jest po WiFi i TCP/IP. Jest jakiś oficjalny, prawidłowy sposób na uruchomienie Zigbee2MQTT bez konieczności użycia fizycznego dongla na USB, który w tym przypadku jest zbędny?

Pozdrawiam,
Maciek

Dublujesz temat…

Czy dubluję… Może. Brakowało mi tylko informacji jak “oficjalnie” można uruchomić zigbee2mqtt albo inaczej, jaki jest mechanizm po stronie AIS uruchamiający tą usługę.

Tak czy inaczej, ze wskazanego przez Ciebie opisu potrzebowałem tylko

pm2 start /data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/index.js --name zigbee-tcp --output /dev/null --error /dev/null --restart-delay=150000
pm2 save

więc dziękuję. :wink:

Pozdrawiam,
Maciek

1 polubienie

Jak działa opisane jest w dokumentacji…

Ale ja nie pytałem o broker MQTT. :wink:

Anyhow, dla mnie EOT bo otrzymałem odpowiedź na swoje pytanie.

Pozdrawiam,
Maciek

Dobra, mea culpa. Widzę, że jest tam odniesienie do pm2 i oficjalnej dokumentacji. Thnx.

Pozdrawiam,
Maciek

Chcieli byśmy żeby plikacja zwave i zigbee działała bez adaptera. Cała konfiguracja powinna być z aplikacji która ma działać niezależnie od połączenia z adapterem(to by Jolce ułatwiło sporo pracy), tutaj to zgłaszamy do zigbee. Głosujcie na ten temat to kiedyś tak będzie:

:+1:

Done.

Pozdrawiam,
Maciek

1 polubienie

Może coś z tego będzie :slight_smile: Autor z2m napisał, że jest to możliwe i roważy.

Kiedyś z2m nie miało frontendu, dawno temu HA też nie miało (i do dzisiaj frontend jest opcjonalny)… ale na szczęście coraz więcej autorów oprogramowania zaczyna rozumieć, że jak frontend nie działa to dla 99% użytkowników nic nie działa.

PS
głosujcie dalej to na pewno pomoże