Propozycja- sterowanie lampką(diodą) na bramce

Temat “świecenia urządzeń” interesuje mnie od dawna i zawsze staram się to świecenie niwelować.
Zobaczcie jak to wygląda u mnie w salonie:

NA zdjęciu patrząc od lewej widać świecącą bramkę ikea, potem switch i router oraz jolkę. Stoi tam jeszcze broadlink który nie świeci.
I teraz tak:

  • router ma funkcję wyłączania ledów o zadanej godzinie- korzystam, gasną o 22:00 a wracają o 5:00
  • ikea docelowo w ogóle zostanie “wyłączona” bo mam nadzieję załatwić te żarówki “Jolką”
    -switch został schowany za szafkę
    -Jolka nadal świeci swoją niebieską diodą.

PYTANIE PROPOZYCJA:
Czy istnieje możliwość wyłączania diody w Jolce o zadanej godzinie? (np poprzez node-red? :wink: )
A może wręcz macie możliwość dodania takiego ficzerka do appki tak jak to jest w tp-linkach? :wink:

POZDRAWIAM!

1 polubienie
2 polubienia

Jestem winien raport!
Wywołanie z parametrem “0” {“brightness”: “0”} zmienia kolor diody na czerwony, ale wywołanie z parametrem “none” , nie sprawia, że dioda gaśnie. None nie robi tego co myślę, czy nie działa/ a może źle używam ?:wink:

Hej - ciekawy pomysł :slight_smile: prześlę dalej do “rozkminy”

ale z togo co jest w kodzie, to ais_shell_command.led robi to co można zrobic z diodą led w Linux
https://www.kernel.org/doc/html/latest/leds/leds-class.html

Czyli zmienić kolor albo funkcję, poprzez wpisanie odpowiedniej wartości do odpowiedniego pliku w

/sys/class/leds/led-sys/

Ta dioda w bramce fizycznie nie ma funkcji zmiany “mocy” może da się ją całkowicie wyłączyć ale to też może być źródłem problemów… “dlaczego nie świeci???”

Oczywiście rozumiem, że zaśmiecanie światłem może nie być fajne…

image

niebieskie światło ma swoją tak zwaną “czarną stronę” i w nocy nie jest fajne… więc zawsze można by przełączać na noc na automatycznie na czerwone.

Albo w ramach obejścia zastosować tego typu lifehack i mieć dowolny kolor o dowolnym natężeniu :wink:

image

Póki co, tak robie że zmieniam na czerwone ale “dlaczego nie świeci” , to nie jest problem pomiędzy 22 a 5 rano nawet nerdowi w tych godzinach nie są potrzebne diody a taki nerd który to sobotę ustawił żeby “zgasło” pewnie będzie pamiętaj czemu nie świeci !:wink:

Czy jest możliwość aby ta funkcja trafiła do trybu nocnego?


Do domumentacji dodał bym że parametr oneshot i emmc oraz scpistop i disturb zmieniają na kolor czerwony diodę zaś parametr sdio powoduje zaświecenie czerwonej diody i jednocześnie delikatne miganie niebieskiej diody a dwukrotne wywołanie scpi zmienia z niebieskiej na czerwoną zaś pozostałe (nie wymienione widoczne poniżej) nie robią nic

1 polubienie

dzięki za info :slight_smile: - dodamy

pomyślimy, bo to w sumie dobry pomysł :+1:

4 polubienia

Jestem tu względnie nowym forumowiczem i może nie znam wszystkich obyczajów, ale… @Akszyn co twoim zdaniem ma na celu kolejne edytowanie postu i zmiana słowa “lub” na “aby”? Oprócz tego, że temat zostaje automatycznie (i sztucznie bo nie wnosi nic nowego) podbity na samą górę listy tematów?
Są fora, gdzie admini wyciszają użytkowników za takie działanie… nie wiem jak tutaj

2 polubienia

(wpis wycofany przez autora, zostanie automatycznie usunięty za 24 godziny, chyba że zostanie oflagowany)

Na tym polega forum, czasami są problemy lub wypowiedzi, których nikt nie może lub nie potrafi rozwiązać, nie chce podjąć tematu, nie ma na to czasu - samo życie, nikt nikomu, niczego tutaj nie może zagwarantować a wypowiedzi w stylu “Tutaj i tak na jedno wychodzi bo spora część tematów nie ma odpowiedzi na tym forum” napewno zwolenników na forum Ci nie przysporzy.

3 polubienia

Spokojnie i tak raczej tu na forum nie jestem raczej lubiany i nie tylko na tym

Widzę że wywołałam niepotrzebnie burzę na forum za co przepraszam więc oznaczę tamten wpis do usunięcia i ten też dam zaraz do usunięcia bo i tak nic nie wnosi a sądzę że im więcej edycji tym bardziej zrozumiały wpis

Osobiście uważam, że są nieliczne osoby które znacząco zaniżają poziom merytoryczny forum. @Akszyn w mojej ocenie do nich należy. Zawsze Twoje wpisy czytam po kilka razy i pada pytanie “co autor ma na myśli”? Więc nie dziw się, że nikt na nie, nie odpowiada. Chaotyczne wpisy z podbiciami tematów nie pomagają nowym forumowiczom na pozyskiwanie wiedzy. Może należy przemyśleć jakąś formę ostrzeżeń czy ankiety? Takie demokratyczne zbanowanie po głosowaniu?

Dobra, to żeby nie podbijać już bez sensu… Krótko i na temat:

  1. Nie mam pojęcia o co ci chodzi w tym pierwszym zdaniu… Niby wiadomo co ma być efektem (stół, który się już nie chwieje) ale to zdanie jest dziwne i jakieś takie nie po polsku trochę…
  2. Trzy razy edytowałeś już ten wpis…
  3. Może zanim coś napiszesz to to dobrze przemyśl i wtedy nie będziesz musiał edytować. Napisz to sobie najpierw na brudno :wink: To, że masz w profilu ostrzeżenie, że edytujesz wpisy to chyba ci nie pomoże… bo sugeruje że piszesz co ci na myśl przyjdzie bez ładu i składu, później myślisz i poprawiasz… później znowu myślisz i poprawiasz…
  4. Ja jeszcze bramki nie mam (mam zamiar kupić jak już zmienię mieszkanie), staram się trochę do tematu przygotować i czytam więc po trochę opisy i to forum (oraz 5 innych forów smart) i moim zdaniem to tu jest zatrzęsienie wiedzy, ciężko mi to wszystko ogarnąć… ale to że nie wszystkie wątki mają odpowiedź to raczej standard. Może ktoś nie wie, nie potrafi, nie interesuje go to…
  5. to tyle w tym temacie

Pozdro

2 polubienia

Nauczyłem się jednego: zbyt emocjonalne podejście do tematu zawsze prowadzi do “konfliktowej” sytuacji dlatego proponuje zanim naciśniesz przycisk “Odpowiedz” sprawdz kilka razu czy przypadkiem Twoja wypowiedź jest sensowna i komuś nie podniesie ciśnienia :wink:. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - warto czasami zamienić się miejscami i spojrzeć na to z tej innej perspektywy.

Wycofałem ostatnie edycje postów dla pełnego zrozumienia tematu.
Proponuję rozejm :peace_symbol: i zakończcie już ten temat bo nam zaczną się te diody w bramkach się wypalać :wink:

@Akszyn obniżam Twój poziom zaufania profilu na “0 - nowy”
Potraktuj to jako ostrzeżenie przed całkowitym wyciszeniem/zbanowaniem konta.

3 polubienia