Nowa bramka Dev3

W sumie ciekawe bo moja dev1 z kolei po aktualizacji zgubiła niebieski kolor diody… Czerwony jest a niebieskiego nie ma… :slightly_smiling_face:

Jest związek?

1 polubienie

U mnie niebieska rządzi na DEV1 nawet po upgrade.

Wg Ciebie jest możliwość w tej dwukolorowej diodzie aby padł jeden kolor a drugi nie?

Wszystko jest możliwe :slight_smile: Zarówno w diodzie jak i w sterowaniu nią.

No i to jest pytanie czy w FW kod nie włącza niebieskiej diody. U kolegi na Dev3 nie włącza zegara, może coś w kodzie jest?

Zawsze możesz samemu sprawdzić czy możesz zmienić kolor diody led

Wiem o tym. Mogę włączyć red (0) a blue (255) nie świeci. Ale to jedna dioda więc się zastanawiam czy mogła w ten sposób połowicznie się uwalić (nie znam się na tym). A może jednak jest to jakiś bug w FW?

Tak może być to jedna dioda (obudowa) ale w środku dwie struktury.

Panowie,bramka działa wyśmienicie steruje wszystkim co w nią wrzuciłem,w porównaniu z 1 wersją czuć różnicę ,lecz nie działa wykrywanie Bluetooth znaczy z telefonu widać bramkę i można się połączyć lecz z bramki do np głośnika czy wspomnianego telefonu już nie bo go nie widać,i chyba najgorsza rzecz po ponownym uruchomieniu bramki czy zaniku energii bramka nie wstaje bez pomocy muszę załączyć monitor i poklikać enter! , PXL_20210811_211724252|375x500

Po 2 dniach wzięła i sia zapaliła sama niebieska dioda… :slight_smile: Bądź tu mądry…

1 polubienie

A u mnie dalej boot,działa ale ,sprawdziłem po zaniku napięcia dalej musze odpalać monitor i poklikac???

Cześć @orchad133

zobacz proszę ten wpis w którym wyjaśniamy jak działa wyświetlacz w DEV3:

może w ten sposób dojdziemy co u Ciebie jest nie tak i czy da się coś zrobić żeby to poprawić

Nic nie zdziałałem oto zdjęcia

A do tego nie mogę aktualizować Jarka ,ani automatycznie ani recznie

z pierwszego obrazka wynika, że nie wkleiłeś kawałka kodu poprawnie…
miałeś w opisie coś takiego

service: ais_shell_command.set_clock_display_text
data:
  text: AI5

a czy jesteś w stanie wysłać logi, z tego co się dzieje podczas aktualizacji?
Na forum i w dokumentacji jest wiele opisów jak to zrobić, w skrócie:

1. otwierasz 2 karty w przeglądarce na desktopie
  2. w jednej karcie uruchamiasz konsole i wpisujesz pm2 logs
  3. w drugiej karcie naciskasz przycisk aktualizacja

Sorki, że trochę jak adwokat @jolka, ale z tych obrazków bardzo niekomfortowo się cokolwiek czyta. Zaznacz teks z konsoli, skopiuj standardowo do schowka i zapisz w jakimś edytorze do pliku tekstowego. Lub bezpośrednio wklej na forum jako tekst sformatowany.

2 polubienia

Wiem ale za Chiny nie potrafię,może te fotki będą lepsze