Skalowanie systemu do sterowania automatyką domową - 🌉 most MQTT pomiędzy bramkami

nie wiem czy o czym zapomniałem czy jak bo mimo dodania wpisu na dev1 czy dev3 nie pojawiają mi się żadne urzadzenia z drugiej bramki, mimo iż na dev1 z ha 2021.12.9 wpisałem w konsoli poprawny adres dev3 co według opisu powinno dodac encje do ha

jak próbowałem w drugą stronę czyli dev3 z ha 2023.11.0 połączyć z dev1 to też nie pojawiają sie żadne nowe encje ani nowe błędy w logach

więc czy coś jeszcze powinienem gdzieś dodać aby bramki mogły między sobą się komunikować?

próbowałem też dodać remote_homeassistant przez hacs lub ręcznie dodając pliki przez ftp i bramki też nie mogą się połączyć między sobą więc czy jest możliwość w inny sposób jeszcze tego dokonać?

1 polubienie

może głupie, ale zrestartowałeś mqtt?

wersja HA nie ma żadnego znaczenia

tylko w jednym configu jednego mqtt dodajemy, rozumiem, że tak robiłeś?

spróbuj tak jak ja mam:
image

Próbowałem nawet na obu bramkach restartować mqtt i cała bramkę dev1 poleceniem pm2 restart ais i nie pojawia się nic nowego w encjach na obu bramkach nawet twoim sposobem mając tylko na jednej bramce wpis więc czy ta metoda jest nie aktualna czy jak?

Edit: nawet dodanie wpisu MQTT Statestream nic nie zmienia a nie wiem jak skonfigurować MQTT Eventstream więc czy coś jeszcze powinienem zrobić aby na dev1 zobaczyć encje z dev3?