Tasmota może więcej - Reguły (Conditional Rules / Scripting) / TasmoCompiler

Temat zastosowania prostej automatyki wbudowanej w moduł ESP na tyle mnie pochłonął, że zgłębiam reguły w Tasmota. Pozwalają na uniezależnienie urządzenia IoT od nadzorców w takiej czy innej formie (HA, NR, :mosquito:)

Czy na forum znalazłaby się osoba, która opanowała sztukę pisania reguł warunkowych?

Conditional Rules

https://tasmota.github.io/docs/Rules/#conditional-rules

Skompilowałem własny plik bin - aby rozszerzona funkcjonalność działa pod ESP z Tasmota. Studiuję dokumentację ale ciężko o dokładne zrozumienie przy mojej nieznajomości angielskiego. Tłumacz w przeglądarce nie oddaje w pełni kontekstu i mam problem ze skutecznym zrozumieniem jak to działa przy tej składni zaczerpniętej z ESP Easy i Rule Syntax.

4 polubienia

Dla tych, którzy chcieli by poznać w praktyce pełne możliwości Tasmota jak np skrypty, reguły warunkowe z operatami logicznymi i matematycznymi, potrzebna będzie kompilacja własnej binarki pod moduł ESP. W większości z nas na tym forum, kojarzy się to z tajemną wiedzą czarnoksiężników. Otóż projekt Tasmota ma bardzo przyjazny kompilator z GUI dostępnego z przeglądarki internetowej. Potrzebujemy jedynie dostępu do internetu i konta np. na GitHab.

Tasmocompiler korzysta z platformy chmurowej Gitpod.

Inne metody:

6 polubień