Temperatura procesora 72 stopni

Cześć,
Ostatnio zużycie procesora na DEV3 sięga 40% i temperatura procesora jest w granicach 60 … 72 stopni.

Czy może to być związane z aktywnymi procesami?
Jak można podejrzeć zużycie wszystkich procesów w systemie?

Przez “pm2 status” wszędzie mam CPU=0%

Pozdrawiam.

top
lub bardziej “graficznie”
htop

SebiCo dzięki za pomoc. Przez pewien czas będę monitorował obciążenie procka.

Czy Swap może pośrednio pokazać większe obciążenie systemu?
Teraz mam 42% Swap.

Gdzie masz umiejscowiona bramkę ?
Mam znajomego który pod swoją bramkę zrobił wentylator 120mm na 12V ale zasilił go z wolnego USB w ruter. Wszystko na wydrukowanych dystansach. Temperatura spadła mu do 26 stopni :wink:

Teraz podczas testów stoi na biurku i tu też osiąga takie temperatury.

Jak to jest z Swap o które pytałem wcześniej?

Ze tak zapytam jak sprawdzic temperature cpu na bramce?

A gdzie go trzymasz?

Obsługa swap zajmuje w jakimś stopniu procesor, ale nie w takim by procek się grzał nadmiernie (niezależnie gdzie jest swap).

Natomiast zapisy do flash potrafią zdrowo rozgrzać sprzęt - mam taki starszawy ssd (samsung PM871) i kości przy zapisie w nim się grzeją do ponad 80°C, nowe konstrukcje też się mocno grzeją, ale w tym aż tak radykalne nagrzewanie zauważyłem po przełożeniu do aluminiowej obudowy zewnętrznej, bo ona po prostu parzy po zapisie kilku GB.

@Darek77
I jak sobie poradziłeś z problemem?

Mam dev1 pamięć 64% CPU zawsze 50 stopni a zużycia CPU nie wiem ale chodzi bardzo stabilnie może wersja termux ma wpływ jakiś na to

To nie wina Termux:

u mnie też ostatnio nowa bramka się grzeje nawet do 74 stopni (stoi na biurku) i ma 50% użycia procesora

nie wiem jak znaleźć przyczynę bo dzisiaj po godzinie 12 takie coś wystąpiło a przez zały tydzień było ok co widać poniżej

edit: a w logach mam i wiele innych dziwactw

Logger: homeassistant
Source: /data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/homeassistant/runner.py:100
First occurred: 6 lutego 2023 19:55:11 (14516201 occurrences)
Last logged: 13:11:27

Error doing job: Exception in callback BaseSelectorEventLoop._accept_connection(<aiohttp.web_...at 0xa5c4fe50>, <socket.socke...1.42', 40000)>, None, <Server socke...2', 40000)>,)>, 128, None)
Error doing job: Exception in callback BaseSelectorEventLoop._accept_connection(<aiohttp.web_...at 0xa5c4fbc8>, <socket.socke... 40000, 0, 9)>, None, <Server socke...000, 0, 9)>,)>, 128, None)
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/asyncio/events.py", line 80, in _run
    self._context.run(self._callback, *self._args)
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/asyncio/selector_events.py", line 159, in _accept_connection
    conn, addr = sock.accept()
  File "/data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/socket.py", line 293, in accept
    fd, addr = self._accept()
OSError: [Errno 22] Invalid argument
Logger: urllib3.connectionpool
Source: /data/data/com.termux/files/usr/lib/python3.10/site-packages/urllib3/connectionpool.py:812
First occurred: 3 lutego 2023 17:56:32 (588 occurrences)
Last logged: 02:38:36

Retrying (Retry(total=2, connect=None, read=False, redirect=None, status=3)) after connection broken by 'NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x9db8e1d8>: Failed to establish a new connection: [Errno 7] No address associated with hostname')': /v1/me/player/devices
Retrying (Retry(total=1, connect=None, read=False, redirect=None, status=3)) after connection broken by 'NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x9a670aa8>: Failed to establish a new connection: [Errno 7] No address associated with hostname')': /v1/me/player/devices
Retrying (Retry(total=0, connect=None, read=False, redirect=None, status=3)) after connection broken by 'NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPSConnection object at 0x9a670028>: Failed to establish a new connection: [Errno 7] No address associated with hostname')': /v1/me/player/devices
Retrying (Retry(total=2, connect=None, read=None, redirect=None, status=None)) after connection broken by 'NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPConnection object at 0xa4121598>: Failed to establish a new connection: [Errno 101] Network is unreachable')': /upnp/control/basicevent1
Retrying (Retry(total=1, connect=None, read=None, redirect=None, status=None)) after connection broken by 'NewConnectionError('<urllib3.connection.HTTPConnection object at 0x9d317ef8>: Failed to establish a new connection: [Errno 101] Network is unreachable')': /upnp/control/basicevent1
Logger: async_upnp_client.ssdp
Source: runner.py:128
First occurred: 6 lutego 2023 19:55:26 (8 occurrences)
Last logged: 02:38:17

Received error: [Errno 22] Invalid argument, transport: <_SelectorDatagramTransport fd=28 read=polling write=<idle, bufsize=0>>, socket: <asyncio.TransportSocket fd=28, family=AddressFamily.AF_INET, type=SocketKind.SOCK_DGRAM, proto=0, laddr=('0.0.0.0', 42393)>
Received error: [Errno 101] Network is unreachable, transport: <_SelectorDatagramTransport fd=32 read=polling write=<idle, bufsize=0>>, socket: <asyncio.TransportSocket fd=32, family=AddressFamily.AF_INET6, type=SocketKind.SOCK_DGRAM, proto=0, laddr=('::', 40962, 0, 0)>

Tak, po długich poszukiwaniach i wyłączania procesów, okazało się że winna jest integracja “Sun”.
Teraz temperatura procka ma 54…58 stopni.

1 polubienie