Utylizacja RAM na bramce i automatyczny restart

Posiadam bramkę DEV1_BT/Jarek i zauważyłem, że po jej uruchomieniu następuje ciągłe i stopniowe zmniejszanie ilości pamięci RAM a przy pełnym jej wykorzystaniu następuje automatyczny restart HA (w logach podczas pracy bramki nie mam żadnych błędów). W jaki sposób mogę sprawdzić co wysyca tak RAM i jak ograniczyć ten wyciek pamięci aby nie dochodziło do restartów ?

1

2

3

Może pomoże w konsoli polecenie:

ps -eo pid,ppid,cmd,%mem --sort=-%mem | head

Powinieneś dostać listę procesów i zużycie przez nich pamięci :slight_smile:

1 polubienie

Dla diagnostyki musisz prześledzić wszystkie logi.

Na początek w konsoli:
pm2 logs
oraz
htop

Jeżeli logujesz zdarzenia i zapisujesz historię do pamięci RAM i masz tego dużo, to oczywiście pamięć nie jest z gumy - skończy się i system zrestartuje proces, który zjada całą pamięć.

Możesz zmienić zapis zdarzeń do zewnętrznej bazy lub przefiltrować zdarzenia (i zapisywać w pamięci to, co rzeczywiście jest potrzebne), lub kupić mocniejszą bramkę - z większą ilością pamięci.

Odnośnie bazy danych to w panelu konfiguracji (http://IP_AIS/config/ais_dom_config_logs) miałem ustawioną zdalną bazę danych typu MariaDB ale przełączyłem na chwilę na silnik SQLite (memory) nie klikając “SPRAWDŹ i ZAPISZ” po odświeżeniu panelu konfiguracji nie wróciło mi do silnika MariaDB. Pytanie: w którym momencie następuje przełączenie silnika bazy danych?

@araczkowski historię zapisuje na zewnętrzny dysk SSD.
Okazało się że utylizacje RAM powodowała integracja Burze.dzis.net. Po jej usunięci problem zniknął.

TUTAJ znajdziecie link do zgłoszonego problemu dla osób, które chciałyby przesłać dodatkowe informacje nt. tego wycieku pamięci.