WebRTC - płynne wideo i audio w aplikacji webowej

To niedługo się załapie do AIS, póki co HA jest w wersji 2021.12.x.

Koleja ciekawa alternatywa:

1 polubienie

Panowie pokonał mnie ten temat. Wydaje się to banalne ale zatrzymałem się praktycznie na samym początku. W przeglądarce trzeba wpisać http://:8083/ (lub wg dokumentacji HA http://127.0.0.1:8083).
Wpisuje ale dostaje komunikat że serwer nie odpowiada.
Tak samo przy próbie integracji WebRTC wyskakuje komunikat:

Integracja RTSPtoWebRTC wymaga serwera do tłumaczenia strumieni RTSP na WebRTC. Wprowadź adres URL serwera RTSPtoWebRTC.

Wklejałem różne ale ani drgnie. Może mnie ktoś pokierować łopatologicznie co i jak mam zrobić?

1 polubienie

Hej, a gdzie i jak uruchomiłeś serwer dla WebRTC?
Z tego co pamiętam, mi się nie udało tego połączyć z HA na bramce DEV3 więc pozostałem przy komponencie niestandardowym z HACS w formie dedykowanej karty z custom:webrtc-camera

No właśnie też mi się nie udało uruchomić. Zainstalować, zainstalowałem przez konsole, foldery porobiło więc chyba jest dobrze (do tego momentu). Sprawdzę sobie jak ta sama integracja pójdzie przez HACS.
Ogólnie to zrobiłem sobie trochę burdel w encjach bo ta sama kamerę próbowałem na 3 sposoby połączyć. Co się nie udało to usuwałem z konfiguracji ale niestety encje zostały i pewnie już zostaną.

Czy ktoś już instalował nową wersję 3.0.0 z HACS komponentu WebRTC Camera

Obecnie jest przełomowa zmiana i należy uruchomić działającą usługę go2rtc. Czy ktoś próbował tego na swojej bramce AIS?

1 polubienie

tak i działa bezproblemowo

Możesz podpowiedzieć jak instalowałeś go2rtc?
Usługę masz może na bramce dev?

Samo sie zainstalowało robiąc aktualizację…
Ipbramki:1984 i widać, ze działa.

Bramka dev3

U mnie kręciło się kółko na karcie custom:webrtc-camera i w prawym, górnym rogu MSE (cokolwiek to znaczy).
Usunąłem integrację z HA, usunąłem komponent w HACS.
Zmieniłem na kamerach port RTSP na 8554?
Pobrałem na nowo komponent w HACS i zainstalowałem integrację.
Konfiguracja podczas instalacji - basic users

obraz
obraz

Teraz działa i zyskaliśmy dodatkowe narzędzie do sprawdzania strumieni w naszej sieci.