Integracja wideofonu Dahua

Próbował ktoś może zintegrować wideofon, a konkretnie stację bramową Dahua z AIS?

Na YouTube znalazłem opis integracji, jednak facet korzysta z hass.io, które na AIS jest niedostępne. Integracja obsługuje kilka stacji bramowych w wbudowanym wifi. Stacje te nie potrzebują do obsługi dedykowanego monitora, a więc byłoby miło i fajnie gdyby dałoby się taką integrację zrealizować na AIS.
Na tych stacjach bramowych działa wideofon z manipulatorem INT-TSI Satela, jednak do współpracy potrzebuje starego oprogramowania, które od dawna nie jest wspierane. Do integracji z HA wymagane jest nowe oprogramowanie, które działa na protokole SIP. Jest ono domyślnie instalowane na nowych urządzeniach. Fajnie byłoby móc zintegrować takie cudo i w przyszłości przestać korzystać z INT-TSI…

Linki do tematu integracji stacji bramowej Dahua…

Dahua VTO to MQTT Broker - Share your Projects!
GitHub
GitHub - elad-bar/Hassio-addons
GitHub - intermittech/hassio-addons
:bell:Video Doorbell​:bell: Setting up Home Assistant | Guide | Tutorial | How-To - YouTube

Pomoże ktoś?

Zainteresowałeś mnie tematem. Czy ta integracja pozwala na przeniesienie pełnej funkcjonalności domofonu z audio i wideo do HA?

Z tego co facet pokazuje na tym i innych filmach to raczej tak.

Z tego co ja widzę, to używa aplikacji Yoosee. Więc raczej potwierdza się, że audio w obie strony (intercom) w HA nie ma.

Spróbuję pogadać z gościem, który to integrował na YouTube. Może dowiem się czegoś więcej…
Rozumiem, że nie będziesz próbował z tym powalczyć?

Po zapowiedzi @jolka, że myślą o funkcjonalności domofonu poczekam na rozwój wydarzeń.
Większość tego co jest na rynku potrzebuje internetu do działania. Wolał bym coś co może działać lokalnie i niezależnie od serwerów w Chinach. Sama formuła wideodomofonu za 1000PLN aby dział “dobrze” nie przemawia do mnie. Chyba wolę inaczej wydawać pieniądze…

@crafal podlinkowałeś mi ten temat, ale nie bardzo pomogę poza tym, że addon’y to są kontenery dockera - możesz je sobie postawić na innej maszynie lub poczekać na wersję AIS PRO, zdaje się że będzie taka opcja na tej wersji.

Hej czy coś w tym temacie się zmieniło? Jak działa integracja DahuaVTO2MQTT? Czy ktoś przerobił ten temat?
Jetem już w posiadaniu VTO2111D-P-S2 z protokołem SIP.

W drodze monitor z Android VTH5321GW-W

obraz

@crafal - rozumiem, że zależy Ci na wykorzystaniu manipulatora INT-TSI z Satela?

Zgadza się. Chciałbym wykorzystać manipulator INT-TSI jako monitor do tego wideofonu.

Z uwagi na chwilowy brak czasu musiałem na jakiś czas odpuścić temat.

Ja jeszcze nie umieściłem monitora we właściwym miejscu. Przynajmniej opanowałem konfigurację serwera SIP (tak mi się wydaje). Więc pierwsze koty za płoty. Brakuje czasu na testy z aplikacją AIS pod Android. Pierwsze próby słabo wypadły. Działa tylko wersja na przeglądarce. Nie mogę sobie poradzić z aplikacją Search Google. Wciąż się zamyka jest jakiś problem z TTS. Doinstalowałem ten od Google z językiem polskim ale na pokładzie jest już jakiś od Dahua i najwyraźniej się gryzą. Najgorsze, że nie mogę nigdzie dostać się do ustawień deweloperskich. Jedynie udało się odpalić animację z ośmiornicą. Również brakuje czasu na niekonieczne prace do wykonania więc z pełną recenzją się wstrzymuję. Sprzęt zwyczajnie jeszcze na biurku. Stacja bramowa działa dobrze, na razie z aplikacją na tablecie i smartfony.

EDIT:
Monitor umieszczony na ścianie


Jednak pełnego sukcesu brak pomimo Androida 8 na pokładzie, jak widać… albo nie widać kart.
nie poddaję się ale na ten moment odpuszczam. Lecz bez pomocy kogoś kto zna się na Antku będzie ciężko, okazuje się, Ze parę rzeczy Dahua zaszywa i nie ma do nich oczywistego dostępu.
Nigdzie nie znalazłem żadnej informacji co siedzi w środku tego monitora. Brak jakichkolwiek informacji o konfiguracji typu procesor, RAM, wyświetlacz itp… Co do ekranu, spełnia swoje zadanie, jest słabo z widokiem pod kątem, dotyk działa dobrze.

Witam drodzy grupowicze.
Postanowiłem napisać o moich doświadczeniach z DAHUA VTO2000 i HA bo projekt wciąż prowadzę i choć działa - nie jestem z niego zadowolony.

  • Nie znalazłem możliwości uruchomienia wszystkiego w HA - system blokuje dostęp do mikrofonu i… tu poległem. Istnieje wiele możliwości integracji domofonu, ale rozmowa dwukierunkowa nie jest możliwa (tak mi się wydaje).
  • Ja korzystam do rozmowy przez domofon z TileBoard - tu mam apkę napisaną w JS która kontroluje komunikację głosową (SIP poprzez WebRTC). W tym celu musiałem postawić serwer SIP na Asterisku - zintegrowany z VTO nie daje możliwości uruchomienia WebRTC.
  • Finalnie miałem problem z opóźnieniem Video bo to RTSP. Tu pomógł projekt GitHub - AlexxIT/WebRTC: Home Assistant custom component for viewing IP cameras RTSP stream in real time using WebRTC technology

Potem poszło już prosto - modyfikacja interfejsu TileBoard (GitHub - resoai/TileBoard: A simple yet highly configurable Dashboard for HomeAssistant), załadowanie go na tablet przymocowany do ściany i… tak sobie działa. Niestety wydaje mi się, że cała operacja jest niesamowicie skomplikowana i obawiam się, że gdy będę musiał ją naprawić lub zauktualizować to polegnę…

Jeśli ktoś ma lepszy pomysł - podzielcie nim się proszę.

1 polubienie

Dzięki za opis :+1:

Wszystkie informacje na jakie natrafiłem potwierdzają tę tezę.

Jeśli chodzi o bramkę AIS, to sterowanie peryferiami sprzętowymi jest na pewno możliwe w o wiele większym stopniu niż w HA w wirtualizacji.
Temat przesyłu audio dwukierunkowego jest na uwadze @araczkowski. Może podzieli się swoimi spostrzeżeniami i napisze o tym. Wieku użytkowników HA czeka na tę funkcjonalność.
Może serwer SIP na bramce?
@araczkowski - czy przybliżacie się do realizacji opisanego przez Ciebie scenariusza funkcji wideodomofonu?

Jak dodałeś WebRTC do AIS mi przy próbie konfiguracji dodatku wywala błąd

W sumie to nie dodawałem - ja odpalam WebRTC trochę niezależnie od HA (bo jeszcze nie korzystam z AIS), natomiast podejmowałme próby dodania i kończyły się blokadą mikrofonu, co blokowało cały plugin (problem wystąpił po jednym z update-ów security HA). Aktualnie korzystam z WebRTC na zewnętrznym panelu. Apka napisana w JS - komunikuje się z SIPem i działa nawet niezawodnie. Efekt prób można znaleźć tu: GitHub - KrzysztofKowalczyk74/Intercom: This is simlest possible way of communication with SIP (Asterisk) server and run communication from the web browser..

1 polubienie

Teraz jest nacisk na 2 rzeczy: komercyjne projekty (bo z tego się utrzymujemy i tam są umowy z określonym czasem dostarczenia i konsekwencjami finansowymi) i wydanie PRO1.
Na inne, fajne tematy będzie zielone światło dopiero po wydaniu PRO1.
Pozdrowienia :handshake:

1 polubienie

@Cezary.K - całą nadzieją w tych zapaleńcach, którzy rzucą wszystko i przyjmą wyzwanie :grinning: :grinning: :grinning:

:heart_eyes:

Jeśli chodzi o parę monitor z Android + stacja bramowa Dahua, to ta para sprawuje się dobrze. Jest integracja pozwalająca na robienie zdjęć i wysyłanie powiadomień z HA. Fajnie byłoby mając już ten monitor, na przełączanie się na panel z aplikacją AIS. Niestety nie potrafiłem tego zrobić za pierwszym podejściem a czasu brak na kolejne. Może ktoś się zainteresuje, ponieważ to ostatnie chwile na zakupy od przyjaciół w tych cenach… choć ten dostawca gdzie kupowałem towar ma w Polsce (prawdziwe 3dni).

@Krzysiek - polecam… może z monitorem pod Antkiem i SIP będzie łatwiej. W razie pytań pisz.

1 polubienie

Alex na moją prośbę dodał obsługę armv7 i od wersji 1.4.0 dodanie integracji przebiega prawidłowo:


image

Połączenie z kamerą również działa:

1 polubienie

Czy komuś udało się w pełni wykorzystać nowe możliwości integracji domofonu poprzez SIP? Mam małe postępy ale może ktoś już przetarł szlaki np. z innymi urządzeniami VoIP w połączeniu nowymi możliwościami od AIS.

Ktoś zintegrował poprawnie by działał domofon ? Mam tablet Samsunga i chce buziaka poprawnie w opcji domofonu z dahua coś się zmieniło w temacie ? Mi nie łączy z serwerem spi mimo wpisania nazwy i hasła oraz adresu.