☎ AIS SIP 2 (IP Phone) Klient w aplikacji AIS

To 2 podejście do tematu klienta SIP w AIS, projekt opisaliśmy tu:

Jest to zupełnie nowa implementacja bo wcześniejsza okazała się nie działać na niektórych tabletach z Android.

Chodzi o to, że niektóre urządzenia z Android nie nie mają wbudowanej obslugi SIP-a, wszyło to gdy dostaliśmy jeden tablet do sprawdzenia.

W dokumentacji Androida jest to wyjaśnone:

https://developer.android.com/reference/android/net/sip/SipManager?hl=pl

W nowej wersji dostarczamy cały SIP stack

Czyli wystarczy, że urządzenie z systemem Android ma mikrofon, internet oraz głośnik i klient SIP powinien działać :slight_smile:

Właśnie umieściliśmy nową aplikację w OTA:

3 polubienia

Czy ktoś testował te wieloplatformowe oprogramowanie:

EDIT:
Pierwsze wrażenie bardzo dobre, niezły klient SIP i nie tylko. Open source, bez chmur, reklam itd.
Chyba nie bez przyczyny tyle dobrych opinii…

ilość opcji oszałamiająca :slight_smile:

PS
sam gotowy klient SIP jest często wbudowany w Android

https://www.callcentric.com/support/device/android/sip_client

ale co z tego, że ma się klienta i uda się zadzwonić… jak nie będzie obrazu z kamery czy możliwości otwarcia furtki/bramy to wszystko trzeba zaprogramować żeby działało OK
Celem projektu wideodomofon jest dostarczenie działającego rozwiązania bez potrzeby doktoryzowania się z tych wszystkich opcji SIP :wink:

Czy projekt zakłada integrację z każdym wideofonem, który działa w oparciu o SIP?

Oprogramowanie wydaje się być ciekawą opcją klienta/komunikatora dla komputerów PC. Do testów komunikacji z projektem AIS SIP będzie raczej aż nadto, zachęca prostota konfiguracji i rozproszona sieć.

Nowa wersja AIS dom wydana na OTA:

doszła możliwość otwierania bramy i furtki (za pomocą HTTP GET) bez potrzeby wysyłania zdarzeń do AIS/HA:

obsługa RTSP - ładniejszy obraz :slight_smile:

3 polubienia

Kodujemy i testujemy na sprzęcie od Polskiego dystrybutora - polecamy, bardzo fajny sprzęt i właściciel firmy :slight_smile: pozdrawiamy serdecznie :wave: i dziękujemy za domofony do testu :heart:

https://allegro.pl/uzytkownik/nettrade-sklep

Jak ktoś ma wideo domofon który wspiera SIP-a to powinno też działać OK.
Gdyby coś nie działało z innym sprzętem to tu są kody każdy może poprawiać/ulepszać:

1 polubienie

@jolka - w jakom formacie ma być wpisany kod w URL do otwierania furtki? W swoim wideodomofonie mam do podania kod w formie #456# dla uruchomienia rygla. Czy URL misi zawierać jakiś adres? Czy może wszystko zależy od danego producenta urządzenia?

Spróbuj dla furtki
login:haslo@ip/cgi-bin/accessControl.cgi?action=openDoor&UserID=101&Type=Remote&channel=1
dla bramy
login:haslo@ip/cgi-bin/accessControl.cgi?action=openDoor&UserID=101&Type=Remote&channel=2

1 polubienie

Ciekawe czy w przypadku mojego VTO2111D-P-S2 z Dahua to zadziała?
Mam kod do podania “123”… @SebiCo skąd wziąłeś ten URL? Wynika z protokołu SIP?

Powinno zadziałać bo w zasadzie wszystkie VTO Dahua maja tak samo.
URL wziąłem z kodu TEJ integracji.
Ale jak chcesz więcej to poszukaj w necie

Dahua HTTP API V2.84 manual

1 polubienie