Wysyłanie audio na bramkę

Cześć, od ponad roku używam Home Assistanta na RPi. Dzisiaj stałem się posiadaczem bramki DEV3. Zainteresował mnie w niej mechanizm rozpoznawania polskiej mowy. Chciałbym stworzyć asystenta, do którego mógłbym mówić po polsku będąc w różnych pomieszczeniach w domu. Żadne piloty, mówienie do telefonu itp. nie wchodzi w grę. Chciałbym w różnych pomieszczeniach rozmieścić jakieś “moduły” z mikrofonami. Eksperymentowałem z rozpoznawaniem mowy na RPi, ale AIS ma to lepiej zaimplementowane. I tutaj pojawia się pytanie, czy można przesłać do bramki AIS audio nagrane przez np. RPi Zero z matrycą mikrofonów? W dokumentacji znalazłem jedynie możliwość przesłania tekstu do przeczytania lub innych komend. Tutaj jednak chodzi o to, by przesłać krótkie audio, które bramka zamieniłaby na tekst i dalej przetwarzała w zależności od komendy.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Hmmm jedyne wyjście to rozmieszczenie starych telefonów z odpalona apka i nasluchiwaniem słów kluczowych :slightly_smiling_face: bynajmniej według mnie :slightly_smiling_face:
Ale może ktoś ma lepszy pomysł :slightly_smiling_face:

Zacznij od dokumentacji. Pod kątem mediów na bramce masz sporo różnic i lepiej jak zrozumiesz jak to działa, bo błędnie możesz założyć, że już wiesz z HA.

Był jeszcze taki przykład od @jolka

Przejrzyj również usługi (zwłaszcza te od AIS) w narzędziach deweloperskich - jest parę, które może się przydadzą a nie ma ich w HA.

Przykład od @ziom :