Zaokrąglanie informacji z czujników

Konfiguruję sobie integrację z inwerterem Fronius. Zrobiłem wpisy w configuration.yaml i wszystko ładnie działa. Jest tylko taki problem że niektóre dane z sensorów są wyświetlane z wieloma miejscami po przecinku przez co tracą na czytelności. Mam pytanie jak zaokrąglić dane z czujników do pełnych procentów?

obraz

Raczej jedyna opcja to dodatkowy sensor bazujący na tym sensorze z Fronius’a - template sensor, coś takiego:
{{ states(‘sensor.autoconumption’) | round(2) }}
lub
{{ states(‘sensor.autoconumption’) | float | round(2) }}

1 polubienie

Na początek Stravi dzięki za pomoc na ciebie zawsze można liczyć.

Dodałem dodatkowe sensory zgodnie z podpowiedzią

Wartości pierwszego i drugiego zaokrąglają się prawidłowo. W przypadku trzeciego dla zwiększenia czytelności chciałem przeliczyć Wh na kWh a następnie zaokrąglić. Niestety zaokrąglenie nie działa. Podpowiecie gdzie jest błąd?

obraz

2 polubienia

Skasuj | float
I daj znać czy działa i jak.

Niestety nie działa.

obraz

Problem rozwiązany, nawiasy były źle wstawione. po zmianie na:

Skaluje i zaokrągla.

obraz

Dodałem integrację z dostępnych dotyczącą froniusa. Teraz zastanawiam się, gdzie powinienem wpisać ten kawałek, żeby zmienić jednostki z wh na kWh.

Jak wpisałem w pliku configuration to wyskakuje błąd.
Pomoże ktoś? Bo zakładam, że przez rok nieobecności i walki ze Smart Home robię jakiś podstawowy błąd :frowning:

sensor:
  - platform: template
    sensors:
      sensor.energy_day_fronius:
        friendly_name: 'Dzienna Produkcja'
        unit_of_measurement: 'kWh'
        value_template: "{{ states('sensor.energy_day_fronius_inverter_1_192_168_1_231') | float / 1000 }}"
        icon_template: mdi:white-balance-sunny