Zmiana stanu z Node red

Witam, nie mogę sobie poradzić ze zmianą stanu encji czujnika ruchu (“device_class”: “motion”) z node red za pomocą “call service”, ktoś podpowie co wybrać w “Domain”.

W HA nie ma domeny do zmiany stanu binary sensors, możesz zrobic Input Boolean - Home Assistant.

P.S. Opisałeś napotkany problem w projektowanym rozwiązaniu, poznanie co chcesz zrobić ułatwi znalezienie rozwiązania i może wyeliminuje napotkany problem :wink: .

Ogólnie to problem jest bardziej złożony:
mam kamery netatmo wewnętrzna i zewnętrzne które mogą wysyłać powiadomienia o wykryciu:

  • kamera zewnętrzna (osoby, zwierzęcia, pojazdu)
  • kamera wewnętrzna (konkretnych znanych osób, nieznanych, zwierzęcia itd)
    od zawsze jest problem z integracją kamer netatmo z HA, o ile stacja pogody, podgląd z kamer działają, to problem jest z powiadomieniami, aby rozwiązać problem chciałem zintegrować netatmo z HA poprzez IFTTT, netatmo - IFTTT działa poprawnie, z IFTTT do HA wysyłam powiadomienie o wykryciu ruchu poprzez ifttt_webhook_received, i tu pojawia się problem jak zmienić stan sensora motion (utworzony w HA poprzez MQTT).
    nie wiem co wpisać w webhoks:
    body
    { "action": "call_service", "service": "????????", "entity_id": "binary_sensor.motion_cam_brama" }
    a integracja z node red miała posłużyć jako kierunek w rozwiązaniu problemu

A jaki jest cel zmiany tego sensora?

aby HA wiedziało że kamera wykryła ruch

Mam równierz integrację z centralą satela, gdzie są tworzone sensory ruchu z czujek, z kamer chce mieć to samo do automatyzacji

Jestes pewny, ze to czujnik utworzony przez integracje MQTT

Tworzę go w HA poprzez node red:
payload:
{
“name”: “motion_cam_basen”,
“state_topic”: “homeassistant/binary_sensor/motion_cam_basen/state”,
“unique_id”: “hapcan_motion_cam_basen”,
“payload_on”: “1”,
“payload_off”: “0”,
“off_delay”: “10”,
“device_class”: “motion”,
},
topic: “homeassistant/binary_sensor/motion_cam_basen/config”
};

Stan takiego czujnika mozesz zmienic tylko przez MQTT, nie zrobisz tego przez:

{ "action": "call_service", "service": "????????", "entity_id": "binary_sensor.motion_cam_brama" }

Mozesz jeszcze sprobowac przez API HA - REST API | Home Assistant Developer Docs
Poczytaj:
Help with home assistant api call - Configuration - Home Assistant Community

P.S. To sprawdzales:

Tego się obawiałem, wiem że przez MQTT mogę ale node red mam na innej maszynie, bez dostępu z zewnątrz.

Przerabiałem różne sposoby integracji, niestety poprzez Homekit nie ma szczegółowych powiadomień, np. nie dostanę powiadomienia że kamera zauważyła mnie rano i ha się nie przywita.

Poprzez netatmo connect jakoś działa, ale bywa że się webhok blokuje, prze restarcie coś się nie zaczyta, nie mówiąc już że po każdej aktualizacji są problemy.