Znikające komentarze w kodzie yaml

Witam.

Mam problem ze znikającymi komentarzami w kodzie yaml. Kiedy piszę kod w Edytorze YAML dla np. karty poziomy stos tworzę sobie komentarz zaczynający się znakiem #, np. #jakiś komentarz i po zapisaniu takiego kodu i ponownym otwarciu edycji kodu tego komentarza już nie ma.

W jaki sposób włączyć komentarze w kodzie yaml, tak aby nie znikały?

http://letmegooglethat.com/?q=lovelace+comments

Odpowiedź jest w pierwszym linku z góry.

Dzięki za podpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie. Na podstawie tutorialu dostępnego w sieci napisałem kod, który powinien przełączyć tło widoku pulpitu. Chodzi o to, że po kliknięciu w przycisk nic się nie dzieje.
Poniżej kod:

Zamierzony efekt:

Po kliknięciu w przycisk 0 powinien pojawić się obraz poddasza, a ikona 0 zmienić na ikonę 1:

Teraz jest tak, że przycisk 0 nie reaguje na krótkie przyciśnięcie, natomiast przy dłuższym przytrzymaniu pojawia się otoczka ikony i to działa prawidłowo…

Gdzie zrobiłem błąd? Czy może muszę coś zmienić w ustawieniach AIS, aby taka funkcja zadziałała?

Moje hinty być może nie poprawne :slight_smile:
linia 68 nie ma chyba sensu
linia 52 j.w.

Wrzuć kod do pliku jako załącznik następnym razem to będzie łatwiej debugować.

Podsyłam plik konfiguracyjny z grafikami:

dane.7z (3,1 MB)

Wieczorem lub jutro rano do tego usiądę. Fajnie że z grafikami. :wink:

Czekam na info z niecierpliwością :wink:

floorplan.yaml (1,4 KB)
Literówki miałeś. Wszystko działa.

1 polubienie

Jak to się mówi… Bóg zapłać :wink:

Mam jeszcze jedną prośbę… Możesz coś poradzić w poniższym temacie? Jak to widzisz? Da radę coś takiego ogarnąć?

Integracja wideofonu Dahua - konfiguracja - AI-Speaker (ai-speaker.discourse.group)

Coś jednak jest nie tak…

Poprawiony przez Ciebie kod wygląda tak:

U mnie mam taki efekt na pulpicie…

Kiedy dodam do kodu jedną linijkę:

mam taki efekt:

Niestety i tak i tak u mnie przycisk nie reaguje na kliknięcia… Efekt na filmiku poniżej…

Sprawdzałem ten kod na AIS dev.1 oraz na czyściutkim dev.2. I tu i tu przełączanie nie działa…
Co może być nie tak?

Pokaz definicję input_select.select_floorplan

Tutaj był pies pogrzebany. Poprawiłem co nieco i jest o tyle dobrze, że po naciśnięciu przycisku przełącza się widok z poddasza na parter i odwrotnie.

Mam tylko problem z tym jak zrobić, aby przełączanie zadziałało automatycznie po naciśnięciu w przycisk? teraz jest tak, że pojawia się pole wyboru z dwoma opcjami - Parter i Poddasze…

Poniżej kod:

input_select:
select_floorplan:
name: Floorplan
options:
- Parter
- Poddasze
initial: Parter

automation:

  • alias: Floorplan
    trigger:
    platform: event
    event_type: tigger
    action:
    • service: input_select.select_next
      data:
      entity_id: input_select.select_floorplan
      options: [“Parter”, “Poddasze”]

Przycisk powrót zrobiłem najprościej przez nawiguj do:


obraz

Porównaj sobie kod który Ci wysłałem z tym co używasz bo widzę że znów masz literówki, top_action zamiast tap_action.

Mała literówka i wielki problem… Teraz jest ok, tak jak chciałem.
Bardzo wielkie dzięki za pomoc.

1 polubienie