AIS Tasmota 8.2.0 dostępna na OTA

Udostępniliśmy najnowszą wersję kompilacji AIS-Tasmota 8.2.0

Gotowe binarki dostępne na OTA

https://powiedz.co/ota/

Źródła w Github

Pierwsza zasada aktualizacji: jeśli działa - nie naprawiaj :slight_smile:

Innymi słowy, upewnij się, że istnieje dobry powód, aby aktualizować oprogramowanie (np. potrzeba użycia nowej funkcji lub rozwiązania znalezionego problemu naprawionego w bardziej aktualnej wersji).

Ta wersja oparta jest o te same biblioteki co poprzednia, nie doszły żadne poprawki związane z bezpieczeństwem - zresztą w naszym modelu urządzenia nie komunikują się z chmurą (tylko z bramką lokalnie). Innymi słowy, nie ma specjalnej potrzeby aktualizować, jeżeli wszytko działa OK.

Procedura aktualizacji, też bez zmian:

Super bo w końcu można robić korektę wilgotności bezpośrednio w konsoli

Add command HumOffset -10.0 .. 10.0 to set global humidity sensor offset

Coś jeszcze ciekawego dodali?

tu jest cały changelog:

Pojawił się nowy czujnik “Temperatura punktu rosy” (obliczany z wilgotności i temperatury)

1 polubienie

@Cino111 z ciekawych rzeczy które powinny Cie zainteresować to, że poprawiono stabilność czujników DHT, z którymi od zawsze był problem bo samoczynnie traciły odczyt i bez resetu zasilania nie wracały.
Tu jest to dokładnie opisane:


przynajmniej ja to tak zrozumiałem :wink:

Cześć, mam taki problem, mam do wysterowania dwie rolety, wgrałem najnowszą kompilację do rolet ale domyślnie są ustawione tak że 1 przekaźnik jest on off a drugi góra dół a ja potrzebuje tradycyjnie czyli 1 góra 2 dół. Odpowiada za to opcja ShutterMode domyślnie jest 1 a ja potrzebuję 0 jednak poprzez console nie mozna tego zmienić, jest opcja na kompilację ustawioną z opcją 0 albo z możliwością zmiany?
Rozwiązanie

a co robi on off w rolecie jak inny przekaźnik jest do góra dół? Napisz dokładnie co potrzebujesz.

W skrócie, Potrzebuę ustawić opcję ShutterMode 0 a w kompilacji AIS jest 1 domyślnie i nie da się z poziomu konsoli zmienić.

  1. ShutterMode 0 - Normal Operation
    First relay: OFF/DOWN, Second relay: OFF/UP
  2. Backlog PulseTime1 0; PulseTime2 0
  3. Backlog Interlock 1,2; Interlock ON (Interlocked relay pair)
  4. ShutterMode 1 - Circuit Safe First relay: ON/OFF, Second relay: UP/DOWN
  5. Backlog PulseTime1 0; PulseTime2 0
  6. Interlock OFF

tu masz opisane Soft dla rolet/ elektrozaworów

Czy soft na gniazdko obsługuje dwa przekaźniki ? Potrzebuje wysterować zasilanie dla pompy cwu oraz sygnałem do pieca :slightly_smiling_face:
I czy soft obsługuje czujnik bme 280? Który wpiął bym w systemowy termostat bramki :slightly_smiling_face:

Tak. to jest standardowy soft tasmota, więc ustawiasz każde gpio jak chcesz.

O to dobrze.
Muszę odgrzebać gdzieś instrukcje żeby to wykorzystać :slightly_smiling_face: