Awaria zigbee2mqtt CC2531

i nadal nie mam stosownego rozwiazania n,usze zamuwic programator u chinczyka ylko nie wiem dla czego zaplacilem wiecej za dongla skoro w chinach mialem taniej , myslalem ze bedzie jakies wsparcie ale niestety nie ma zadnego odzewu na maila
Pozdrawiam LM

Jest w instrukcji link:

Z tego co pamiętam @Cino111 próbował z WIN ale nie wyszło z powodu braku bibliotek.
Ja jechałem od razu z Linuxem.

Już mam objcopy.exe ale wali błędami. Możesz mi udostępnić skonwertowanego bina?

Plik bin kompilowałem pod Wemos D1 mini - ale nie mam go już nawet w archiwum… :disappointed_relieved:
Nie korzystam obecnie z Z2M więc bardziej były to zajęcia edukacyjne. Koordynator CC2531 leży sobie w szufladzie w razie wygrania jakiejś aukcji z czymś pod Zigbee.

Czy zapoznałeś się z tym przewodnikiem?
https://hackaday.io/project/163487/instructions
Wykonałem wszystko i poszło bez problemu. Jest potrzeba modyfikacji pliku HEX dla bibliotek Arduino. Usuwasz jeden wiersz.

Już sobie poradziłem dograłem libcharset-1.dll i libiconv-2.dll do katalogu z objcopy.exe i udało się skonwertować firmware.
na tej stronie jest wszystko co potrzebne. “Database of devices compatible with ZHA, Tasmota, Zigbee2MQTT, deCONZ, ZIGate and ioBroker
CC2531 sflashowałem bez problemu. Włożony do bramki wstał za pierwszym razem. Zigbee2Mqtt też wstało. Rozumiem że wszystkie urządzenia trzeba parować na nowo?

1 polubienie

Myslalem ze kupuje sprzet ktory jest kompatabilny z dev 2 ale sa tylko problemy , nie wiem co mam z tym zrobic ?

Ale hex-em chyba nie da rady zaprogoramować dongla za pomocą Arduino. Musi być bin.

Możesz napisać co ci nie działa?

A ja już mam od @Grzegorz_Sterniczuk CC2652P podpiety pod synology i pieknie działa. Zigbee2mqtt postawiłem w dockerze z którym CC2652P po zainstalowaniu sterowników do ch340 smiga aż miło.

1 polubienie

daj namiary sam bym chcial kupic

Też bym poszedł tą drogą ale nie mam na czym zainstalować Zigbee2mqtt. Liczyłem że współpraca Ais i @grzegorz_sterniczuk pójdzie sprawnie niestety na razie ani widu ani słychu :frowning_face:

To skrypt Bash kompiluje bin pod konkretne urządzenie robiące za CCLoader, czy to płytka Ardiuno, RPi czy WemosD1.

grzegorz@sternicz.uk

Mozesz tez zagadać na messengerze. Odpowiada na kazde pytanie. Pomógł mi zainstalować dongla na synology. Nie miałem sterowników :laughing:
Caly czas dziala z tematem bramki od AIS, aby z nią też działało.

Być może masz rację to przekracza moją wiedzę ale sprawdziłem że arduino nie chce zaprogramować dongla plikiem hex także przerobionym.

@domex masz jeszcze jedną alternatywę:

To nie wina AIS, że urządzenie którego nie produkują nie działa należycie. Sprawa była opisywana i zgłaszana do twórcy Z2M. Ty kupujesz sprzęt z dopiskiem w nazwie DEV i musisz mieć świadomość, że czasem może coś nie działać.

Nigdy nie twierdziłem, że należy wgrywać plik HEX. Widzę po tempie korespondencji, że lubisz szybko działać albo ogrzewanie masz sterowane po Zigbee :laughing: :cold_face: więc wybaczam nieporozumienie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie, nie oparł bym ogrzewania o tak eksperymentalny system. Szukam pomocy ale nie lubię siedzieć z założonymi rękami. Stabilnie ci działa CC2652P?

Dzis dopiero na niego wymieniłem. Przy okazji zmieniłem kanał na 25 + parowanie od nowa. Za parę dni będę mógł się wypowiedzieć, jednak już widzę różnicę przy samym parowaniu.

Ok. To zapytam za jakiś czas jak się sprawuje.