Błąd przy kopi konfiguracji

Witam
Po aktualizacji przy robieniu kopi konfiguracji występuje mi taki błąd:
(‘Connection aborted.’, OSError("(104, ‘ECONNRESET’)"))
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Cześć @janpas

gdzie masz taki komunikat? W aplikacji?

i jak w aplikacji to kiedy, na jakim etapie, sprawdzanie konfiguracji czy wysyłanie?

no i czy tak jest za każdym razem - czy próbowałeś ponownie?

Witam

Błąd występuje podczas wysyłania.

A łączę się przez stronę www.

Wczoraj po kilku próbach się udało wysłać, ale błąd występuje nadal.

Pozdrawiam

a możesz wykonać takie coś w konsoli i wysłać screen?
Bo nie możemy tego otworzyć, może masz coś więcej w katalogu ~/AIS niż tylko konfiguracja?

7za a -mmt=2 -xr\!deps -xr\!*.log -xr\!*.db -xr\!home-assistant* ~/backup.zip ~/AIS/.

to jest komenda, która używamy do spakowania konfiguracji (+ opcjonalnie szyfrowanie hasłem)

Oki

Jak będę w domu to zrobię, pewnie wieczorem.

Pozdrawiam

1 polubienie

oto plik

Dzięki za info, już wiadomo o co chodzi.

Mam potwierdzenie, że w kolejnej wersji ustawiony zostanie limit dla kopii zapasowej konfiguracji na 10 MB i stosowne komunikaty:

  1. po stronie klienta:

  1. po stronie serwera (gdyby nie zadziałała walidacja na kliencie):

Proszę postarać się ograniczyć ilość danych w folderze z konfiguracją ~/AIS do 10MB i backup konfiguracji się uda. Jeżeli 10MB na konfigurację nie wystarcza, bo chcemy przechowywać w kopii zapasowej coś więcej niż tylko kilka plików tekstowych (YAML i JSON), to można zawsze samemu robić backup folderu z konfiguracją na dysk USB lub po FTP czy SCP na inny komputer.

Dzięki za pomoc, może dodajcie opcje zapisu na dysku google.

Pozdrawiam

dodamy opis jak zrobić kopie gdzie się tylko chce (ftp, google drvive, github, usb flash drive, sdcard …),

to będzie dla bardziej zaawansowanych userów, ale całość sprowadza się do:

  1. piszemy skrypt
  2. uruchamiamy skrypt za pomocą automatyzacji z Asystenta

opiszemy to krok po kroku z przykładem

1 polubienie

Czy powstał już taki

Jeśli tak to proszę o link

Tak wchodzisz na FTP bramki i robisz kopiuj i na pulpit wklejasz i masz kopie bramki na pulpicie w razie czego przywracasz :slight_smile: metoda nie zawodna

cp -R ~/AIS /sdcard

To tylko piki które trzeba skopiować…
Tu masz opis jak robić backup całego systemu z komendami

1 polubienie

Mam wersję stabilną Hugo i dzisiaj pojawił mi się taki komunikat: “Podczas wysyłania kopii konfiguracji Home Assistant wystąpił problem ORA-04098: trigger ‘DOM.AIS_GATE_REPLICA_TRG’ is invalid and failed re-validation”. Próbowałem wykonać kopię kilka razy w różnych odstępach czasowych ale cały czas pojawia mi się ten sam błąd. Po sprawdzeniu konfiguracji otrzymuje komunikat “Konfiguracja poprawna można wykonać kopię”.


Witam, u mnie ta sama sytuacja nie mogę wykonać kopi zapasowej do portalu integratora.

Właśnie mam dokładnie to samo :confused:

image

Moja obecna konfiguracja:
image

też u siebie mam zaistniały problem co u innych
Podczas wysyłania kopii konfiguracji Home Assistant wystąpił problem ORA-04098: trigger 'DOM.AIS_GATE_REPLICA_TRG' is invalid and failed re-validation
mimo posiadania najnowszej wersji Iga beta

Po wykonaniu aktualizacji do Hugo mam teraz błąd konfiguracji

Component error: discovery - cannot import name 'instance_name_from_service_info' from 'zeroconf' (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/zeroconf/__init__.py)

to już ogarnięte - dodajemy replikację bazy (żeby konfiuracja zapisywała się w 2 instancjach na raz)
będzie bezpieczniej niż okresowy backup

sprawdzimy to, masz w konfiguracji dodane coś takiego?

# ~AIS/configuration.yaml
discovery:
2 polubienia

tak mam discovery w configuration.yaml

Po wyłączeniu całkowicie bramki i ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy, błąd poprawności konfiguracji zniknął a kopia konfiguracji bramki zrobiła się od strzała. Ciekawe to wszystko :thinking:

2 polubienia

Czasami coś się instaluje dłużej i ha nie czeka - przechodzi do kolejnego kroku, uruchamiania systemu
wtedy jest taka sytuacja, że komponent niby jest włączony, ale jednak jeszcze się nie zainstalował do końca
a po kolejnym uruchomieniu jest OK

My specjalnie nie dajmy ‘’‘discovery’’’ do konfiguracji bramek, bo wg nas to nie ma to większego sensu.
Ten proces cały czas skanuje sieć (męczy bramkę) i próbuje wykrywać urządzenia. Wg nas użytkownik sam wie co chce integrować i czym chce sterować.