Bluetooth 5.0 Audio ZF-169 Plus 3-In-1

Gdyby ktoś chciał dodać możliwość odbioru i wysyłania audio po bluetooth to polecam takie urządzenie:
Wszystkie 3 funkcje działają na bramce (wystarczy podłączyć do usb - nic nie trzeba instalować):

Ja kupiłem tu, było po 12 zł

1 polubienie

Jak oceniasz jakość dźwięku? Jak to u Ciebie działa, na jakich odległościach masz głośniki? Więcej niż jeden?

W trybie transmiter u mnie działa ok ze słuchawkami JBL T500BT. Parowanie bez problemu, zasięg jak na BT bardzo dobry - w tym samym pomieszczeniu działa ok, zaczyna zrywać jak się oddali na jakieś 10 m albo przez ścianę. Z głośnikiem Creative Muvo też bez problemów.
Jako odbiornik z kilku telefonów też było OK.
Jakości dzwięku to raczej nie jestem w stanie ocenić - dla mnie OK.

W specyfikacji jest:

  • Connectivity
    • Bluetooth 5.0
    • A2DP, and AVRCP (receiver mode only)
    • Range – Up to 15m (line of sight)
    • Pairing name: ZF-169
  • Audio ports – 3.5mm Tx and Rx audio jacks
  • Misc – LED: red or Tx, blue for Rx; Button to switch between Tx and Rx modes
  • Power Supply – 5V via USB connector
  • Dimensions – 39x25x12mm

Mam zamiar pobawić się tym bardziej (jak będę miał czas) i połączyć w ten sposób dwa głośniki/bramki - jeden głośnik działał by jako Rx, a drugi jako Tx.

Przyszedł bluetooth, włożyłem do bramki i??? chcę się połączyć z głośnikiem google. Jak mam go z bramki wyszukać?

Przyłączam się do pytania bo dokładnie mam ten sam problem :frowning:

Ja robiłem to bezpośrednio z bramki (tv podłączony do bramki) -> Sterowanie na monitorze
W dolnym lewym rogu ekranu są 3 kropki -> Pojawią się ustawienia aplikacji AIS -> na sam dół wyjście
Wtedy na ekranie z tapetą (głośnik) w prawym górnym rogu jest ikonka androida, po kliknięciu mamy ustawienia androida i menu -> Dodaj akcesoria z ikonką bluetooth.

pzdr

2 polubienia

Niestety u mnie zakupiony moduł nie działa. Tzn przyszedł uszkodzony bo nawet na kompie nie jest wykrywany.

Dodaje inny wykrywany jako csr8510a10 ale ani w linuxie ani w androidzie nie pojawia się… Da się to jakoś ogarnąć ?

Przyszedł mi dzisiaj ten bluetooth ale w ustawieniach androida nigdzie nie widzę opcji z bluetooth

Dzisiaj odebrałem ZF-169 Plus, podłączyłem pod wolny slot USB w bramce. Ustawienie przełącznika w ZF-169 na TX mode. Włączyłem parowanie w głośniku przenośnym JBL GO 2. Sparowało od razu. Działa bez kombinacji. Jakość dźwięku ok. Przeszedłem się po całym mieszkaniu 68 m2 nic nie zrywa. Jest ok. Nic nie trzeba było dodatkowo ustawiać w Jolce.

A czy jest jakiś patent aby mieć kilka głośników w domu ?

Kilka Jolek? Google Home Mini? Sonos?

Najlepiej by było home mini lub google home.
Pytanie czy jestem w stanie definiować aby na jednym były tylko powiadomienia a na drugim media plus powiadomienia?

Ich obsługę musisz sam zautomatyzować. Tzn. masz encję np. media_player.moj_google_mini (która powstaje podczas integracji google cast) i tego możesz wtedy stream’ować spotify, radio, itp. Ale możesz też wysłać Google’owe TTS(integrację TTS też musisz dodać), Jolkowego TTS natomiast NIE możesz tam wysłać!

No to lipa. Hmm a przydało by się coś takiego.
Może jeszcze powstanie :slightly_smiling_face:

Ale co ma powstać?
Zrobienie powiadomień z Jolki na TTS Google’a to jedna automatyzacja.
Media odtwarzacza nie ominiesz/wyłączysz, ale nie jest to chyba problem, bo przecież nie musisz tam nic stream’ować z Jolki.

pytanie czy przez wpiety bluetooth widzisz czujniki temperatury bluetooth?
mam akurat z xiaomi Aqary i ciekawi mnie czy zobaczy?

  1. mam takiego bluetooth z dzekiem jka słuchawki do wpinania w radio samochodowe. By stworzyc zestaw glosnomowiacy. Mógłby działać jako bluetooth i mikrofon. Nie wiem czy em czy ma gniazdo dzeka Al_-speaker? .

Czy można do niego podłączyć mikrofon po przez złącze Jack i wydawać polecenia bramce i jednocześnie słuchać muzyki przez głośnik bt oraz wydawać polecenia przez ten głośnik czy za
Każdym razem trzeba zmieniać pozycję suwaka ?

Zmiana pozycji suwaka jest potrzebna niestety.

Wiem, ze stary temat, ale czy można podłączyć dwa głośniki bluetooth poprzez dwa takie dinksy USB?

Jeżeli masz jak rozdzielnic sygnał audio na dwa to nie ma problemu. Może będzie lekko ciszej ale powinno działać. Kiedyś sam miałem podział na jeden głośnik lokalny a drugi bluetooth i działało to. Zostaje kwestia opozniej.
Jak przetestujesz daj znać.