Przełaczanie wyjscia audio

Witam,
nie wiem jak to rozwiązać, chciałbym przełączać wyjście audio.

Standardowo do bramki mam podłączony głośnik bluetooth (bo przez AV sygnał był zaszumiony), komendy, odpowiedzi, informacje przez głośnik BT działają OK no i pobór prądu przez mały głośnik BT jak mały (a ważne bo działa non-stop)
Kiedy jednak słucham radia on-line albo youtube z bramki to dźwięk małego głośnika BT jest zdecydowanie kiepski. Podłaczyłem dodatkowo bramke przez wyjscie cyfrowe audio SPDIF do zestawu audio. Problem w tym jak przlaczac wyjscia pomiedzy BT i SPDIF?

Czy jest jakis przełącznik “switch”, dla ktorego mozna stworzy automatyzacje przełączającą wyjścia audio?

Bramka nie ma BT. Czy to oznacza, że podłączyłeś bluetooth dongle do USB?
Adapter działa bez przeszkód?

Tylko “najstarsi” pamiętają coś takiego jak AIS-dom-BT :slight_smile: - wersja z bluetooth’em
@Belamy - Android niestety całkowicie odcina audio z wyjść AV, SPDIF, HDMI w momencie połączenia z urządzeniem BT. Chyba najprościej będzie całkowicie wyłączać BT po włączeniu wzmacniacza. Przetestuj u siebie takie komendy po adb:
wyłączanie BT:

adb shell “su -c ‘service call bluetooth_manager 8’”

włączanie BT:

adb shell “su -c ‘service call bluetooth_manager 6’”

Po włączeniu BT powinien automatycznie podłączyć ostatnio sparowane urządzenie. Jeśli to zadziała, to wystarczy użyć integracji shell_command i odpowiedniej automatyzacji.

1 polubienie

Ale gdzie to uruchomić? na bramce?
Jeżeli na bramce to nie mogę znaleźć adb na bramce.

No command 'adb' found, did you mean:
 Command 'ab' from package 'apache2'
 Command 'gdb' from package 'gdb'

Jeśli testujesz na bramce to wystarczy tak:

su -c "service call bluetooth_manager 8"
su -c "service call bluetooth_manager 6"

image

Belamy -to jak z tym BT na bramce? Masz urządzenie AIS-dom-BT czy dongle na USB?

Sebastian - bramka obsługuje adaptery BT pod USB?

BT na USB - oczywiście, np. ten:

Nie mam BT-USB dongle a wbudowane. Jak kupowałem bramkę to były dwie wersje do wyboru “bez BT” i “z wbudowanym BT”. Druga troche droższa.
Kupiłem droższą dlatego mama wbudowane BT.

BTW: Macie ładny dźwięk z wyjścia AV?
Pytam bo u mnie nakłada się jakiś szum, przydźwięk. Nie wiem czy to od zasilacza bramki czy od samej elektroniki bramki.
Moge go ściszyć, ale wtedy komunikaty są słabo słyszalne. Jak zrobię głośniej to gdy niczego bramka nie mówi/odtwarza słychać szum/przydźwięk.

Dźwięk jest zaskakująco dobrej jakości z wyjścia AV. Bramkę mam podłączoną do zestawy kina domowego Philips. Pomimo ustawienia sporego wzmocnienia na odbiorniku i wyciszenia sygnału na bramce nie słychać żadnych zakłóceń, brumów. Bramka i wzmacniacz w szafce RTV wraz z resztą sprzętu. W plątaninie kabli, zasilaczy i na dodatek obok Routera Wi-fi i radiowego kontrolera Zamel Exta Life itp. itd. (lista długa) - daje radę.

Mam wersję bramki z wbudowanym BT i korzystam z podłączonego do niej małego głośnika przez BT. Oprócz tego bramkę mam podłączoną przewodem HDMI do amplitunera. Jak testowałem podłączenie głośnika przez gniazdo AV w bramce (od strony bramki wtyk mini-jack miał 3 czarne pierścienie) to dźwięk był bardzo dobry. Jednak przy takim połączeniu pojawił się problem. Za każdym razem podczas włączania i wyłączania amplitunera, w głośniku pojawiało się ok. 1 sekundowe buczenie. Nie udało mi się rozwiązać tego problemu i zostałem przy połączeniu BT pomiędzy bramką i głośnikiem.

Próbowałem Twojego rozwiązania ale komendy nie działają.
Wygląda u mnie to tak:

$ su -c “service call bluetooth_manager 8”
Unknown id: call

$ su -c “service call bluetooth_manager 6”
Unknown id: call

Sprawdzalem liste servisow i niby ok:

$ su -c “service list”
Found 113 services:
0 contexthub_service: [android.hardware.location.IContextHubService]
1 netd_listener: [android.net.metrics.INetdEventListener]
2 connmetrics: [android.net.IIpConnectivityMetrics]
3 connectivity_metrics_logger: [android.net.IConnectivityMetricsLogger]
4 bluetooth_manager: [android.bluetooth.IBluetoothManager]
5 imms: [com.android.internal.telephony.IMms]
6 media_projection: [android.media.projection.IMediaProjectionManager]

Co z tą komendą jest nie tak?

Ale numer !!! Pytanie za 100 punktów: Czy różnią się te komendy:

$ su -c “service call bluetooth_manager 6”
Unknown id: call

$ su -c “service call bluetooth_manager 6”
Result: Parcel(00000000 00000001 ‘…’)

Pierwszą komendę skopiowałem z forum a drugą wpisałem “z ręki”

Niestety formatowanie tekstu na forum czasami przerabia cudzysłowy z pojedynczych (") na “otwarty-zamknięty” - poprawiłem posta - generalnie komenda ma być w pojedynczym:

su -c "service call bluetooth_manager 8"

Udało ci się uzyskać zamierzony efekt? Czyli komendy przez bluetooth a odtwarzanie multimediów przez złącze spdif?