Brak użytkowników na mapie

Lokalizuję użytkowników na mapie. Telefony z iOS są widoczne, telefony z Android są cały czas identyfikowane w strefie dom (więc nie widać ich na mapie) mimo tego, że są kilkadziesiąt kilometrów od domu i adres jest podawany prawidłowo. Nie przypominam sobie abym cokolwiek zmieniał od kilku tygodni. Problem zauważyłem kilka dni temu.

Apka w telefonie musi być w tle by lokalizacje przesyłała.

Apka w telefonie działa cały czas i podaje dobry adres. Błąd polega na braku zobrazowania na mapie i błędnej informacji, że osoba jest w lokalizacji domowej (co akurat jest zgodne z założeniami). Telefony z iOS sa widoczne, te z Androidem już nie. Dziwna zbieżność.

Mam ten sam problem, z tym że mam telefon huaweia bez usług Googla “GMS” i z tego powodu mam tak że nie ma mojego urządzenia na mapie.

Dzisiaj usunę i dodam tych użytkowników. Udało mi się doprowadzić do takiej sytuacji. Oba telefony z Androidem, lokalizacja pokazywana poprawnie (adres) ale przypisanie do strefy już nie. Wczoraj oba telefony były od strefy Dom o 60km, oba pokazały ten sam adres lokalizacji, jeden był na mapie (z opisem właściwej strefy poza domem) a drugi z opisem w domu.

Usunąłem użytkowników i dodałem ponownie. Teraz jest ok.