Brama garażowa - SUPLA SBW-02 - samoczynne zamykanie po 60s

Czy jest możliwość, a jeśli tak to jaka, żeby po otworzeniu brama garażowa nie zamykała się sama po 60 sekundach?
Nie, to nie jest sprawka sterownika do bramy czy też ZAMEL SBW-02. Gdy otworzę bramę poprzez SUPLA, brama pozostaje otwarta dopóki jej nie zamknę. Gdy otworzę ją przez AIS (HA) brama zamyka się sama po 60 sekundach.

Chciałbym się upewnić… Czy pytasz nas na forum, co sprawia, że Twoje HA zamyka Twoją bramę?
Niec mi nie wiadomo o jakimś domyślnym ustawieniu w HA, które powodowałoby takie zachowanie.
Zaczął bym od prześledzenia logów z automatyzacji i szukał przyczyny w ustawieniach encji.

Tak, o to pytam. Mam integrację AIS z SUPLA poprzez most MQTT i dzięki temu pojawiła mi się taka encja w AIS, którą mogę sterować otwieranie/zamykanie bramy garażowej.
Jeśli bramę otworzę poprzez aplikację SUPLA, brama pozostaje otwarta dopóki jej nie zamknę. Jeśli otwieram bramę z aplikacji AIS to zamyka się samoczynnie po 60s.
Nie mam ustawionej żadnej automatyzacji. Encji w żaden sposób samodzielnie nie instalowałem a tylko za pomocą integracji.
To wszystko co wiem.

Czy SBW-02 po tej minucie fizycznie “klika” przekaźnikiem?

A stan bramy się zmienia w HA? Przed, po w trakcie?

@SebiCo tak, klika.
@Stravi tak, zmienia się.

Odpalił bym MQTT Explorer i sprawdził, co przesyłane jest dla tego sterownika bramy i z jakiego źródła. W komunikacie MQTT powinno być coś więcej widać.

No właśnie też to robiłem ale niestety nie wiem jak zobaczyć treść przesyłanych komunikatów. Na pewno się pojawiają bo są zliczane, ale jak wejść w ich historię i treść to jeszcze tego nie rozkminiłem.

Historia state/hi dla tego kanału wygląda tak. Niestety, nie wiem jak sprawdzić, który klient co wysłał :frowning:

02.08.2021 11:24:22 
true
02.08.2021 11:24:15(-6.71 seconds) 
false
02.08.2021 11:24:14(-1.06 seconds) 
false
02.08.2021 11:23:15(-58.93 seconds) 
false
02.08.2021 11:23:14(-1.08 seconds) 
false
02.08.2021 11:23:13(-0.72 seconds) 
false
02.08.2021 11:23:12(-1.31 seconds) 
true
02.08.2021 11:23:11(-1.13 seconds) 
true

Coś tu się mimo wszystko krzaczy z obsługą SBW02 i SUPLA :frowning:
Sprawdziłem, i po otwarciu bramy garażowej przyciskiem /\ nie można jej zamknąć ponownie przyciskiem \/ jeśli użyło się go do zatrzymania bramy przed osiągnięciem pełnego otwarcia.
Czyli jeśli otworzyło się bramę do końca, to brama nie zamyka się samoczynnie po 60s i można ją w każdej chwili zamknąć przyciskiem \/.
Jeśli otwiera się bramę i zatrzyma się jej otwieranie przyciskiem \/ to brama zamyka się samoczynnie po 60s i do tego czasu nie można jej zamknąć poprzez \/.
Może ta pokrętna logika jest po stronie SUPLA… zapytam.
Wygląda, że ta “translacja” sterowania HA otwórz-stop-zamknij nie jest jeszcze dobrze przełożona na SBW-02, który ma tylko funkcję otwórz|zamknij naprzemiennie.

1 polubienie

OK, ten impuls wysyła serwer Supli, tak więc nie było tematu.