Bramka DEV jako tuner DAB/DAB+ Welle.io

Gdyby komuś zalegał tuner DVB-T z RTL2832U, to może go wykorzystać do odsłuchiwania radia DAB i DAB+ dzięki temu oprogramowaniu:

Jest też wersja na Androida więc może ktoś spróbuje zrobić tuner DAB z bramki AIS DEV1?
Ja jestem poza zasięgiem tej technologi.

Aplikacja uruchomiona na bramce DEV1 z sukcesem.

Jeśli masz slaby zasięg (bo widmo to masz płaściutkie - to nie może skutkować sensownym odbiorem) to proponuję wstrojenie się ręcznie na dany kanał w/g tego wykazu
https://radiopolska.pl/wykaz/dab

Można też w takich warunkach wyłączyć ARW i ręcznie podregulować wzmocnienie RF.

Na Androidzie 6 to działa (można odpalić na smartfonie lub tablecie byleby miał USB-OTG), na starszych nie sprawdzałem.

PS nie wiem gdzie mieszkasz, ale we Wrocławiu to DAB+ odbierałem na takiej “antenie” (czytaj 2 kawałki drutu instalacyjnego przycięte na odpowiednią długość i wkręcone w kostkę, jeśli ktoś coś wie o antenach to wie, że tu nie ma dopasowania do kabla, ale w balun nie chciało mi się wygłupiać przy 2 kawałkach drutu, oczywiście lepszy odbiór jest na antenach fabrycznych - to zdjęcie sprzed paru lat w trakcie sprawdzenia czy w ogóle mam zasięg)

PS ostatnio jak testowałem dla kogoś tuner dvb-t (do innego zastosowania, ale testowałem czy w ogóle jest sprawny właśnie w welle.io ), to kluczowe do odbioru wewnątrz budynku było trzymanie ręką jego fabrycznej anteny (bez tego sygnał był za slaby)