Bramka w szafie rack

Witam.
Czy przy pomocy takiego urządzenia jestem w stanie przenieść USB z bramki tak abym mógł wpiąć po drugiej stronie hub USB i wtedy doongel zigbee i odbiornik pilota.

Odradzam takie zabawki. Tytuł aukcji mówi o urządzeniu typu myszka, a to jest urządzenie HID, czyli komunikacja jednostronna (mysz —> PC), natomiast dongle zigbee to ciągła komunikacja dwustronna.
To już lepiej pójść w przedłużacz USB 2.0 do powiedzmy 5m.

Każdy standard ma swoje ograniczenia, długość kabla USB w zależności od rodzaju:

  • USB 2.0 : maksymalna długość 10 metrów.
  • USB 3.0 : maksymalna długość 3 metry.

Oczywiście praktyka pokazuje, że te długości są mniejsze.

1 polubienie

Problem w tym że nie jestem w stanie przełoży. Kabla USB przez wielkość wtyczki a rj45 tak bo końcówki zaprasuje po przełożeniu. :slightly_smiling_face:
A może zna ktoś droższy sprzęt tego typu który działał by prawidłowo ?

To już lepiej rozciąć kabel USB, przełożyć przez ścianę i zlutować.
Skróć kabel do minimum i zadbaj o ładne lutowanie.

USB jest bardzo czułe - można powiedzieć że zawodowo na tym wyrosłem. :slight_smile:

Hymmm a może by tak nie wkładać bramki do szafy rack? :wink:
Przecież to nie sterownik przemysłowy, który ma jakieś moduły i kable… bardziej naturalne miejsce dla takiej bramki AIS DOM jest koło :tv:

Ewentualnie jak już musi być w szafie rack, to zamiast ciągnąć kabel usb z szafy do adaptera zigbee, może bardziej elegancko będzie włożyć adapter do wiszącego w centrum domu panelu sterowania (tablet) i zrobić most tcpip. Tak jak tu:

Oczywiście to tylko takie moje przemyślenia.
Każdy ma swoje rozwiązanie i każdy działający sposób jest dobry :slight_smile: :+1:

Szafa rack dlatego ze tak wyląduje UPS i cała sieć LAN.
Niestety szafka pod tv jest za mała na to już.
Poza tym ja mam bramkę spięta po rj45.
Moim zdaniem jest to bardziej stabilne rozwiązanie. Zresztą całe IoT migruje powoli na zigbee tak aby uwolnić trochę wi-fi🙂

@jolka odśnie tabletu to cały czas chodzi za mną ten ale nie wiem czy to się sprawdzi. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Tablet TrekStor Theatre 13 13,3" 2 GB / 16 GB

No popieram, popieram :+1: Zwłaszcza te aluminiowe mogą ładnie się prezentować koło :tv:; gdzie tam od razu do przemysłowej szafeczki je wkładać:grinning: A gdyby jeszcze miały jakieś fajne appki do tv i audio - skoro dźwięk Dolby jest - i jakieś funkcje NAS to już piękny sprzęcik by był… :grinning: :+1: