Conbee II i zha

Z powodu awari zigbee2mqtt wyciaglem z szuflady conbee 2 i podłączyłem czujniki po zha.

Mam problem tylko z czujnikiem temperatury i wilgotności aqara (taki okrągły) ponieważ nie aktualizuje się. Brak raportów co jakiś okres. Temperature pokazuje cały czas taka samą jak przy podłączeniu czujnika.

Czy jest na to jakaś rada aby raporty czujka wysyłała np. Co pół godziny?

Gdzie w bramce znajdują się pliki konfiguracyjne Zigbee Home Automation ?

tu istotna jest jedna rzecz, bo Conbee 2 działa już z zigbee2mqtt

Jeżeli włożyłeś adapter do bramki i Jolka powiedziała, że “Uruchamiam serwis zigbee” to znaczy, że ten Conbee 2 jest zaprogramowany zigbee2mqtt i w takim wydaniu 2 serwisy zha i zigbee2mqtt będą się blokowały - będą blokowały dostęp do fizycznego urządznenia.
Upewnij się, że w serwisach serwis zigbee się nie restartuje cały czas próbując dostać dostęp do adaptera.

pm2 status

Jeżeli nie ma tam serwisu zigbee to OK - masz Conbee 2 bez softu zigbee2mqtt i możesz próbować działać na zha.
Jeżeli Jolka odpaliła serwis zigbee to znaczy, że masz soft zigbee2mqtt na Conbee 2 i możesz używać ten adapter Conbee 2 tak samo jak CC Texsas Instruments czyli przez soft zigbee2mqtt.

Wszystko co pisze HA jest w folderze ~/AIS tam gdzie plik configuration.yaml

ale nie mam pojęcia gdzie dokładnie są konfiguracje zha bo nigdy tego nie używaliśmy
możesz skopiować zawartość tego folderu i przeszukać jakimś programem

Czujniki zigbee są na baterie i nie da się ich odpytać, one wysyłają raporty same wtedy jak mają coś do wysłania (żeby działać na baterii 2 lata).
Podgrzej go albo włóż do lodówki i powinien coś zaraportować, o ile masz zasięg w lodówce :wink:

Powodzenia

Dla potwierdzenia.

  1. Zdobyczny dongle Conbee II zaktualizaowny do najnowszego oprogramowania w/g instrukcji:
  1. Dopisany jeden wiersz w pliku konfiguracji:
    obraz

  2. Po restarcie braki i przełożeniu Conbee do innego gniazda USB w bramce:

1 polubienie

mi ruszył od strzała