Coreelec i Armbian z pendrive na bramce DEV3

DEV3 dodatkowy system z pendrive - Coreelec i Armbian

Publikujemy image do systemów Coreelec i desktopowy Armbian.

Żeby uruchomić dodatkowy system na bramce DEV3, wystarczy:

1. Nagraj system ze zdjęcia (link poniżej) na pendrive (minimum 8GB), np. programem etcher

2. Uruchom bramkę

Włóż pendrive z nagranym obrazem do gniazda USB (tego czarnego umieszczonego bliżej tylnej ścianki bramki). Podłącz zasilacz do bramki żeby ją uruchomić.

Automatycznie powinien uruchomić się systam z pendrive, jeżelil tak się nie dzieje, to włóż wykałaczkę lub drewniany patyczek (nic metalowego) do wyjścia audio (AV) i wciśnij przełącznik w środku (powinno być możliwe wyczucie, że przełącznik jest wciśnięty - nastąpi kliknięcie). Trzymaj wciśniętym przełącznik podczas podłączania zasilania bramki, do momentu, aż początkowe logo AI-Speaker zniknie i obraz stanie się na chwilę czarny, a następnie zwolnij przycisk.

W Armbian zainstalowany jest program portainer.io “do zabawy” kontenerami. Jest też kontener z najnowszym Home Assistant

Obrazy są udostępnione tu:

Na Allegro, będzie też można kupić nasz firmowy pendrive 32GB:

2 polubienia

Ciekawa i intrygująca zmiana w polityce AI-Speaker… :smirk:

Bardzo dziękuję za obraz systemu. Widzę, że trochę zainspirowałem :wink:.
@jolka - to jeszcze do szczęścia brakuje obrazu pod DEV1, osobiście mam na WW starszą bramkę i w między czasie można by się pobawić nią, jako testowy sprzęt Linuxowy. Myślę, że jest sporo osób w posiadaniu wolnych mocy DEV1 leżących w szufladzie.

5 polubień

@jolka może dziwne pytanie ale czemu na obrazie jest goły HA zamiast AiS w chociażby wersji produkcyjnej ? :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Żeczywiscie dziwne pytanie. Może przeczytaj jeśli jeszcze nie czytałeś:

Hej @jolka a jakie są hasła dla użytkownika Dom i root w waszym Armbianie?

Witam. Czy ktoś znalazł hasła ?

hasło dla root-a:

ais123

1 polubienie

Portainer jest na porcie 9000

Home Assistant na porcie 8123

2 polubienia

Witam. Ja mam hasło dom123 do root- a i to samo do użytkownika dom !!! Proszę o sprawdzenie .

U mnie tak samo haslo to dom123.
@jolka - brak kontenerów w docker:

image

Hasło ais123 nie działa. Wiec możne to nie ten obraz???

image

po zalogowaniu na root-a z hasłem dom123

zmiana usera na dom to komenda:

su - dom

hasło dla dom jest takie samo jak dla root → hasło dom123

sudo docker ps --all

sprawdzam czy ten udostępniony img jest OK

sprawdzone, kontenery w armbianie są

w coreelec nie instalowaliśmy kontenerów

1 polubienie

Jak wygląda wtedy obsługa owych systemów waszym pilotem po zmianie oprogramowania układowego na armbian czy coreelec? Czy działa funkcja myszy i klawisze do regulacji głośności, itp. ?