Częsta niedostępność encji

Po aktualizacji DEV1-BT na Termux zauważyłem, że encja “switch_plug_xxx” dotycząca gniazda Xioami ZNCZ02LM Zigbee, które jest połączone z bramką Xiaomi Gateway v2 co około godzinę rozłącza się i po kilku sekundach łączy się ponownie. Samo gniazdo jest cały czas fizycznie włączone i jest na nim cały czas zasilanie. Wyjęcie gniazda oraz bramki i podłączenie ich ponownie nie rozwiązało problemu.

Tak to wygląda:

Podobny problem mam z TV Sony (zainstalowana integracja). W tym przypadku co 15 min. pokazuje wyłączenie encji TV pomimo tego, że TV jest cały czas włączony i działa.
tv blad

Aktualnie mam taką wersję na bramce:
wersja

Na swojej innej, testowej instalacji HA (wersja core-2022.11.0) nie mam tych problemów.
ok

Może w przypadku gniazda problem dotyczy obecnej na bramce DEV1-BT wersji Zigbee ?- LINK.

EDIT:
Przełączyłem się na kanał Alfa i zrobiłem aktualizację do wersji 2022.11.0. Po uruchomieniu miałem pusty ekran w zakładce Ustawienia i błędy o których pisał @Akszyn. Wykonałem pełny reset aplikacji i odtworzyłem swoje dane z portalu integratora. Obecnie znowu mam wersję 2022.10.5 i opisane powyżej problemy nadal występują. Poczekam na wersję 2022.11.0 na kanale Beta, która być może je rozwiąże.