Problem z siecią Unifi

Dzień dobry wszystkim. Od pewnego czasu (wymiany USG-Unifi) na nowy. Sieć zaczyna dziwnie pracować, rozłączać urządzenia, resetować switch, usg. Byłby ktoś uprzejmy i podesłał mi swoje ustawienia sieci bądź wrzucę swoje aby zobaczyć co jest źródłem problemu. Budowa sieci - internet radiowy - USG - Switch - rozgałęzienie na AP (pierwsze piętro), AP (parter), switch flex mini, switch flex mini (każdy pokój ma swój switch).

Witamy na forum.
Twój temat, jako użytkownika Uni_Fi, mnie zaskoczył. Ponieważ generalnie nie słyszałem nawet o podobnym przypadku, to zacznę od pytania. Czy masz zainstalowane oprogramowanie kontrolera?
UniFi Network Application jest podstawą do zarządzania ale i diagnozowania sieci.

Witam.
Miałem problemy z siecią wifi. Od momentu zmiany ap na unifi UAP-AC-Lite problemy się zakończyły. Moje wszystkie urządzenia po radiu pracują teraz idealnie. Może problem jest w konfiguracji…

Tak, posiadam kontroler na laptopie. Jeszcze nie zdążyłem zakupić unifi key

Dziwni mnie też obecna grafika (wcześniej w Experience miałem oznaczenia wyznaczone w cyfrach np 100 mb lub 1000 teraz jak na zamieszczonym obrazku)

Mogę podesłać prt sc ustawień aby ktoś mi podpowiedział co mam zmienić i dlaczego takie problemy

Zacznij od przeglądu zakładki z logami:

Nic konkretnego w logach niema

Natomiast na Unifi Network Portal mam taki komunikat


lecz tutaj nie umiem wejść

Wyłączając laptopa - kontroler na nim, sieć wywala, inne urządzenia w sieci tracą sygnał (mimo widocznego wi fi) próbując podpiąć się wyskakuj ekomunikat nie mozna połączyć z siecią. Jeśli odpale laptopa i wejdę w kontroler - urządzenia (unifi) są rozłączone i dopiero się podnoszą. Możliwe ze gdzieś w ustawieniach coś jest właczone?

https://community.ui.com/questions/UNIFI-UAP-not-working-without-controller-running/ef962813-b3f9-4664-b74f-52fcb67f84f5

1 polubienie

Dziękuję, problem z resetowaniem pomógł. Mam pytanie mogę dla weryfikacji podesłać ustawienia? nadal mam problem z łącznością.

Możesz, może ktoś doradzi. Mam unifi ale do statusu znawcy tematu mi daleko.

Przesyłam ustawienia sieci wi-fi

Sieć lan


Ustawienia zagrożeń

Radia ustawienia AP

Opisz dokładnie w czym jest problem.
Strzelam…
Jeżeli problem jest z łącznością z urządzaniami IOT, to patrząc na twoje ustawienia to wyłącz to:

Niestety nie mogę odklikać tego ustawienia, gdzie może być coś jeszcze powiązanego z tym ustawieniem?