Bramka Dev1 i 🌩

Hej.

Trzy tygodnie temu uderzył piorun w linię telefoniczną i uszkodził mi między innymi zasilacz od dev1 (wymieniłem na trochę mocniejszy 5V i 2,5A) i bramka wstała bez problemu i wszystko hulało na Darku jak należy. Tym razem luba gdy dostała od Jolki ostrzeżenie o zbliżającej się burzy (polecam integracje) nie czekając jak ostatnio na kulę ognia na środku pokoju :boom: :cloud_with_lightning: odłączyła cały sprzęt od zasilania (wtyczkę z gniazdka). Po ponownym podłączeniu bramki nie mogłem się dostać do bramki przez adres IP, tunnel i HDMI oraz nie działa zigbee. FTP i SSH działało. Długo się nie zastawiając zrobiłem pełen reset (oczywiscie poszła już Greta) i wszystko wróciło do normy. Jednak ciekowość mi nie dała spokoju i ponownie odłączyłem bramkę od zasilania i znowu to samo :grimacing:
Poniżej screen z logami


Poszedł kolejny reset ale pewnie przy kolejnym hard resecie będzie to samo (wiem wiem UPS) ??!!??

1 polubienie

z tego co widzę to nie masz usługi tunel włączonej,
tunel jest domyślnie wyłączony (trzeba go sobie włączyć jak ktoś chce mieć dostęp z Inetrnetu do bramki)
po pełnym resecie masz domyślne ustawienia czyli tunel wyłączony


wpisz w konsoli pm2 logs i włącz tunel (w 2 karcie przeglądarki)

Dlaczeo nie masz usługi zigbee to nie wiem.
Najlepiej wyciągnij wszystko co masz powkładane do bramki (karty sd, pendrive itd…) podłącz ją, jak wstanie to w konsoli wpisz pm2 logs i wtedy dodaj adapter zigbee i patrz co się dzieje w logach.

Co do reszty też nie wiadomo, jak sobie nie poradzisz to możesz pisać na info@ai-speaker.com

Postaramy się pomóc, jak się nie da reanimować bramki po :cloud_with_lightning: to zaproponujemy ci coś fajnego :slight_smile: bo jesteś naszym PRO userem :+1:

Na 200% tunel był włączony w obu przypadkach.
Taki sam PM2 logs (czyli bez tunnelu i bez zigbee) dostawałem po pierwszym odłączeniu zasilania.
Czyli jakby odcięcie zasilania usuwał/kasowało te dwie usługi i bez pełnego resetu nie chcą z powrotem wrócić.

Oczywiście wszystko powyciągałam i dalej to samo tunnel i zigbee nie wracają.
Zrobiłem kolejny pełen reset i będę przyglądał się logom.

Jak sobie nie poradzę to będzie większa motywacja na zakup PRO :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a DEV 1 zostanie na pamiątkę (pewnie kiedyś będzie więcej warta niż PRO :money_mouth_face: ).

Dziękuje.

2 polubienia

Czas na wnioski :stuck_out_tongue_winking_eye:
W weekend wykonałem kolejny pełen reset i tym razem nie przywracałem z kopii tylko wszystko zrobiłem od nowa. Bez bagażu śmieci i różnych nie potrzebnych rzeczy które nazbierałem przez półtorej roku posiadania bramki (bo przywracanie z kopi przywraca wszystko jak leci z przed resetu). Dodatkowo wymieniłem CC2531 na Conbee.
Od tej pory bramka działa bez żadnych problemów i nie straszne jej nagłe odcięcie zasilania.
Jakoś się nie mogę przyzwyczaić, że w logach mam pusto :slight_smile: tam zawsze coś było :mag:

PS
Może podczas przywracania z kopi fajną opcją byłaby możliwość wyboru co chcemy przywrócić a co zrobić od nowa…?

9 polubień