­čÄż Wersja systemu Iga wydana

Na DEV1 mam co┼Ť takiego:

|ais      | 2021-07-29 18:24:06 INFO (SyncWorker_9) [homeassistant.components.ais_updater] execute_upgrade
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_9) [homeassistant.components.ais_updater] 2021.7.5
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_9) [homeassistant.components.ais_updater] 2021.7.5
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_1) [homeassistant.components.ais_updater] applay_the_fix
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_1) [homeassistant.components.ais_updater] We have fix_script echo "2021-07-29" > /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.ais_fix
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_5) [homeassistant.components.ais_updater] download_upgrade
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_5) [homeassistant.components.ais_updater] We have release_script dependencies echo "AIS release script starting for 21.07.15 on chanel 3" -#-
2|ais      | 2021-07-29 18:24:07 INFO (SyncWorker_1) [homeassistant.components.ais_updater] fix_script, return: 0
2|ais      | 2021-07-29 18:24:13 INFO (SyncWorker_4) [homeassistant.components.ais_updater] install_upgrade
2|ais      | 2021-07-29 18:24:13 INFO (SyncWorker_4) [homeassistant.components.ais_updater] No release_script this time!
2|ais      | 2021-07-29 18:24:13 INFO (SyncWorker_4) [homeassistant.components.ais_updater] We have zigbee2mqtt to update
2|ais      | 2021-07-29 18:25:02 INFO (MainThread) [homeassistant.components.websocket_api.http.connection] [3936881992] Connection closed by client
PM2        | App [ais] with id [2] and pid [23483], exited with code [0] via signal [SIGINT]
PM2        | Starting execution sequence in -fork mode- for app name:ais id:2
PM2        | App name:ais id:2 online
2

MQTT mnie wykończy na tych bramkach :frowning: Proszę, nie usuwajcie niestandardowych ustawień z mosquitto.yaml :frowning:
Chyba mo┼╝na zrobi─ç aby plik u┼╝ytkownika by┼é uwzgl─Ödniany w konfiguracji a nie by┼é dewastowany przez instalator? Taka pro┼Ťba od sklerotyka, kt├│ry ci─ůgle zapomina sobie zabezpieczy─ç aktualny plik mosquitto.yaml

Niestety, DEV3 te┼╝ nie lubi najnowszej wersji Zigbee
obraz

A przy okazji, podczas aktualizacji nie┼║le si─Ö bramka DEV3 napoci┼éaÔÇŽ

Na pro1 minuta i gotowe :slight_smile:

ver

cpuu

4 polubienia

Fajnie :slight_smile: Wi─Öc gdzie devÔÇÖowcy mamy z2m 1.20.0? :rofl:

No problem, wystarczy przed ka┼╝dym procesem aktualizacji, automatycznie zrobi─ç kopi─Ö pliku konfiguracyjnego z nazw─ů gdzie na ko┼äcu b─Ödzie dopisana data i czas kopiowania, z rozszerzeniem .bak. Wtedy w razie potrzeby mo┼╝na cofn─ů─ç si─Ö do ka┼╝dej wersji pliku konfiguracyjnego przed upgrade Zigbee2MQTT, plik konfiguracyjny nie zajmuje du┼╝o miejsca. W dodatku Add-on Zigbee2MQTT do HA calosc konfiguracji sk┼éada si─Ö z kilku plik├│w wi─Öc ÔÇťryzykoÔÇŁ dewastacji konfiguracji jest mocno ograniczona. Czasami zamiast co┼Ť wymy┼Ťla─ç na nowo, mo┼╝na skorzysta─ç z rozwi─ůzania w innych projektach.

U mnie na dev1 poszło bez problemu

ale pami─Ötajcie o tym ┼╝e ja zrobi┼éem porz─ůdki :broom:
Po prawie dw├│ch latach u┼╝ytkowania uwa┼╝am, ┼╝e bramka jest niezniszczalna :wink: a do tego tak banalnie prosto mo┼╝na przywr├│ci─ç backup lub zrobi─ç od nowa ┼╝e chyba pro┼Ťciej si─Ö nie da.
99% problem├│w to nasza sprawka oraz ÔÇťchoroby wieku dzieci─ÖcegoÔÇŁ HA oraz Zigbee, wi─Öc sprz─ůtajcie i nie marudzi─ç :wink:

PS
@bartik22 gratuluje zakupu

2 polubienia

Chodzi┼éo mu o mqtt. :slight_smile: pisze o pliku mosquitto.yamlÔÇŽ a pewnie mia┼é na my┼Ťli mosquitto.conf

@Goral64 co Ty tam masz takiego wielkiego skonfigurowanego, ┼╝e przed ka┼╝d─ů aktualizacj─ů chcia┼éby┼Ť backup? Jaki┼Ť bridge?

Tak jak napisał @Tomasz
nawet jak zaktualizujesz, klikasz przywracanie ustawień i masz spowrotem, po to je robimy :slight_smile:

@bartik22 kolega @Goral64 ma most do Supla i dwie bramkiÔÇŽ

1 polubienie

OK - w kwestii braku aktualizacji zigbee2mqtt do najnowszej wersji:

w katalogu zigbee2mqtt jest plik update.sh, kt├│ry - po uruchomieniu - zrobi co trzeba.

@jolka - ta wersja na GitHub - Koenkk/zigbee2mqtt to jest z t─ů poprawk─ů w kwestii dzia┼éania Conbee2?

dev1 aktualna, co pradwa mieliło godzinkę, ale wszystko jest, czyli nie mam aż tak namieszane w bramce :+1:

dev11
dev1a

3 polubienia

No i nam├│wi┼ée┼Ť :slight_smile: Posz┼éo na DEV1 i DEV3

Witam a gdzie znajduje ten katalog

O małe niezrozumienie :laughing:

@Goral64 w przypadku mosquitto.conf jest podobnie, w pliku jest odwo┼éanie do innego folderu, w kt├│rym s─ů dodatkowe ustawienia:

customize:
  active: false
  folder: mosquitto

W ten spos├│b w┼éa┼Ťnie by┼éa dopisana u mnie konfiguracja mostu Supli, po testach wylaczylem st─ůd active: false.

W folderze zigbee2mqtt
Wpisz w konsole

cd zigbee2mqtt
ls -l

i tu masz plik :slight_smile:
uruchom go

./update.sh

W kt├│rym pliku?
(wypełnienie do 20 znaków)

W pliku mosquitto.conf:

Sam pisa┼ée┼Ť:

Mo┼╝esz te niestandardowe ustawienia przenie┼Ť─ç do innego pliku, zak┼éadam, ┼╝e proces aktualizacji nie kasuje wszystkiego w katalogu, w kt├│rym jest Mosquitto.
Mam prosbe, poka┼╝ domy┼Ťlna konfiguracj─Ö Mosquitto w AIS.

my nic nie usuwamy, nie wiem o co Ci chodzi :slight_smile:

Zigbee2mqtt nie zainstalowa┼éo si─Ö bo instalowa┼éo ca┼éy czas starsz─ů wersj─Ö - zapomnieli┼Ťmy o tym:

image

wystarczy┼éo poczeka─ç - ju┼╝ jest ok Ôćĺ mo┼╝esz klikn─ů─ç i si─Ö zainstaluje.

PS
Nasz skrypt który aktualizuje zigbbe2mqtt działa mniej więcej tak - konfiguracja po inastalacji zostaje:

Na DEV1 po aktualizacji mam

# AIS Config file for mosquitto on gate
listener 1883 0.0.0.0
allow_anonymous true

a na DEV3 wrzuci┼éo mi domy┼Ťlny config z opisem wszystkich dost─Öpnych w nim opcji, wi─Öc go tu nie zacytuj─Ö.

Wybacz, pomyliłem rozszerzenie w nazwie pliku, jak już tu koledzy zauważyli. Chodzi o plik mosquitto.conf

Ale mozesz dolaczyc jako plik :wink: