(Czy)wyrasta konkurencja?

Parametry dość przeciętne ale marketingowo niezłe.
https://homey.app/pl-pl/homey-pro/

Osobiście wątpię aby to urządzenie było konkurencja dla Ai-Speaker.
Zupełnie inny target.
Choć pomysł z abonamentem za wsparcie to według mnie dobry pomysł.
Sam chętnie bym skusił się na jakąś małą kwotę która pomoże wydzielić moce przerobowe na bramkę.
Czuje że gdy pojawią się urządzenia z serii easy to będzie rewolucja :slightly_smiling_face: lecz puki co czekamy :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Wszystko zależy kto jest targetem. Ale 90% ludzi nie ma czasu na szukanie, kombinowanie, ryzykowanie czy uczenie się. Sam myślałem, że AI-speaker będzie czymś takim co pomoże przekonać rodzinę i znajomych, że warto iść w tą stronę. Dlatego uważam, że jeżeli pierwsze recenzję będą pozytywne, że Homey działa to zostaną tu tylko pasjonaci a projekt będzie niszowy a szkoda.

1 polubienie

Mam Homey już 2 lata jeszcze przed Ais .Na niej zaczynałem zabawę ,teraz działają z jolka razem po mqtt. Homey jako hub ,z Wave, zigbee,433. I tworzenie automatyzacji. Bramka jak narazie dashboard

1 polubienie

Jest Mqtt? Czyli z Suplą powinno to gadać?

Homey opiera się na aplikacjach tworzonych przez deweloperów , na tą chwilę nie istnieje aplikacja supli .

To jak gada z Jolką?

Istnieje aplikacja mqtt hub i klient z opcją auto discavery ,po uruchomieniu i skonfigurowaniu brokera tworzą się automatycznie .Widocznie są wszystkie urządzenia z Homey i aktualizuje się ich stan,można również nimi sterować z poziomu AS

1 polubienie