Dev3 / problem z uruchomieniem

Panowie i Panie mam problem.
Kupiłem nową dev3.
Bramka uruchomiła się wybrałem język itd i czekałem. Podpięta do sieci po lan.
Niestety komunikat Ai3 cały czas jest na ekranie a w konsoli tylko takie komunikaty jak na foto.
Ktoś ma jakiś pomysł ?
Dodatkowym problemem jest to że jestem w domu tylko do 4 maja…


Też zdarzyła mi się kilka razy taka zwiecha ale pomaga tzw. chamski reset, czyli wyciągasz zasilanie. Nie wiem czy to zgodne ze sztuka ale w każdym razie u mnie pomogło i bramka cały czas działa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nic nie pomaga…
@Celina i @jolka jakieś sugestie ?
Bramka jest totalnie nowa prosto od Was…

Nie ukrywam że kupiłem ją żeby mieć backup w przypadku przejścia na termux. A nowa bramka jest delikatnie mówiąc niesprawna.

Ale zrobiłeś już pierwsze uruchomienie czy jest totalnie nowa bramka? Jeśli dobrze pamietam to w złączu jack jest guzik reset. Możesz go kliknąć wykałaczką.

Pierwsze uruchomienie przeszło normalnie.
A potem tylko ekran startowy i bez zmian.
Chciałem zrobić pełen reset aplikacji ale wyświetla że serwer nie odpowiada.

A pod adresem IP nic się nie zgłasza.


Taki komunikat wyskakuje jak chce zrobić pełen reset aplikacji.

Jeśli taki reset nie pomaga to już nie wiem co. Od pewnego czasu jest straszny przestój na forum, a szkoda bo nie raz mnie już wyciągali z podobnych kłopotów. Pozostaje czekać na bardziej zaawansowanych użytkowników albo grzebać w historii naszego forum.

mam to samo !!! nawet pisałem do wsparcia ale mnie olali hmmm więc zakupiłem t630 za 300 plnów i jeest lepiej duuuuużo lepiej

1 polubienie

no ja właśnie tak przekombinowałem że też mi się wysypało. Nawet wipe factory reset mi nie postawił bramki na nogi. Całe szczęście że mam kopie zapasową z dzisiaj… ale póki co nie mam możliwości jej wczytania

1 polubienie

Witam
Miałem podobny problem winą jest jedna aplikacja która nie chce sama się zainstalować.

Wchodzicie na powiedz.co
pobieracie
Ais Serwer Termux
(Android serwer termux
podpisana kluczem
AI-Speaker)

to można zrobić za pomocą przeglądarki Chrome zainstalowanej na bramce

Z tego ekranu idzie wyjść klikając na pilocie o ile pamiętam “ok” po ówczesnym wyłączeniu bramki

teraz startuje wszystko ok .


Hej.

Chciałbym wrócić do tego tematu ponieważ u mnie dzieje się to nawet na dwóch bramkach jakie posiadam DEV3.
Zawsze jak uruchamiam to dochodzi do statusu AI3 Na wyświetlaczu taki jak opisuje @Kraszewsky
U mnie natomiast działa to tak że wyświetla mi ekran asystent domowy i łączenie z adresem IP i wtedy muszę z podpiętym ekranem i klawiaturą zrobić ESC i wejść w konsole z Androida. Wtedy cały proces dalej idzie.
Tak jak powiedziałem występuje to na obydwu bramkach gdzie jest termux i wersja serwera to 4.3.3.

Czy ktoś wie w czym rzecz. Być może @jolka zna problem?

Wydaje mi się że pojawiło się to dłuższy czas temu po jakiejś aktualizacji - być może termuxa i pozostałych dwóch aplikacji zgodnie z instrukcją.

@jolka - proszę o pomoc. Mam zainstalowane AIS Serwer 4.3.3, AIS 3.6.0 oraz AIS Launcher 3.0.0
Dzieje się to dokładnie to samo na obydwu bramkach DEV3.

1 polubienie