Docker na DEV3 [na maszynie wirtualnej qemu]

1. instalujemy na bramce qemu i uruchamiamy w nim Linux Alpine

2. isntalujemy docker w qemu i uruchamiamy

Dodajemy repozytorium w którym jest docker

echo -e "http://nl.alpinelinux.org/alpine/v3.5/main\nhttp://nl.alpinelinux.org/alpine/v3.5/community" > /etc/apk/repositories

instalujemy docker

apk update && apk add docker

i włączamy uruchamiane Docker na starcie systemu

service docker start
rc-update add docker

image

uruchamamy kontener

docker run hello-world

3. Czy to ma sens?

Chyba jednak nie bardzo, bo po co komuś emulacja innej architektury na ARM.
Ale jak ktoś ma binarkę na maszynę inną niż ARM i chce ją używać na bramce AIS DEV3 (tak jak ja chciałem), to QEMU w sumie może być przydatne.
Tylko niestety ta emulacja jest strasznie wolna.
Podsumowując, wg mnie szkoda czasu na takie zabawy.

PS
Jeżeli ktoś nie rozumie, co tu się tu stało, to nie ma się czym przejmować i lepiej tego nie robić na swojej bramce, to zbyt skomplikowana zabawa.
To wszystko, co opisałem, da się zrobić krok po kroku, niemniej jednak ja tego nie zamierzam wspierać i udowadniać, że się da. Jeszcze raz podkreślę → wg mnie szkoda czasu na takie zabawy.

2 polubienia

a że tak głupio zapytam :wink: to nie ma dockera na procesory ARM?

1 polubienie

Nawet kubernetes jest :wink: Ale @ziom chyba chce coś uruchomić w kontenerze, co nie chodzi pod ARM.

Dzięki super opis :slight_smile:

Tak, to działa. W ten sposób uruchomiliśmy Windows XP i 98, 2 lata temu.
Po euforii, że się da, doszliśmy do podobnego wniosku - to nie ma sensu.

Dzięki, że to dodałeś. :+1: Też ostrzegamy, żeby ktoś kto tylko przekleja komendy (z Internetu, forów) bez zrozumienia, niepotrzebnie nie psuł sobie dobrze działającego systemu na bramce… a przy okazji nam humoru.

Podsumowując, bardzo nam się to podoba i jesteśmy pod wrażeniem, szacun… i jednocześnie absolutnie tego nie polecamy i nie wspieramy! :wink:
:wave:

2 polubienia

Może warto pokazać jeżeli się da jak zainstalować dockera na bramce?