Dostosowanie nie można znaleźć

Witam na szybkie próbuje znaleźć dopasowanie a nigdzie w panelu ais nie mogę tego znaleźć czy mógłby ktoś powiedzieć ścieżkę do tego

To już energy: sobie zrobiłem :wink:

Przecież możesz nadal sobie zrobić… tylko teraz trzeba YAML jak przed wiekami w customize

W configuration.yaml mam includowanie do pliku customize.yaml

obraz

Następnie w cystomize.yaml robisz zapisy dla danej encji.

1 polubienie

Mam pytanie jak zrobić encje z ceną taryfy mam 2 taryfy w utility meter a w panelu energia mogę wybrać albo taryfę z peak albo bez

Nie działa

sensor.gniazdo_energy_total:
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'
  state_class: 'total_increasing'
  device_class: energy
  unit_of_measurement: kWh 

sensor.koparka2_energy_total:
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'
  state_class: 'total_increasing'
  device_class: energy
  unit_of_measurement: kWh 

sensor.gniazdo_pralka_energy_total:
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'
  state_class: 'total_increasing'
  device_class: energy
  unit_of_measurement: kWh 

ta wersja tez nie działa

sensor.gniazdo_energy_total:
  device_class: energy
  state_class: total_increasing
  unit_of_measurement: kWh
  state_class: measurement  
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'

sensor.koparka2_energy_total:
  device_class: energy
  state_class: total_increasing
  unit_of_measurement: kWh
  state_class: measurement  
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'

sensor.gniazdo_pralka_energy_total:
  device_class: energy
  state_class: total_increasing
  unit_of_measurement: kWh
  state_class: measurement  
  last_reset: '1970-01-01T00:00:00+00:00'

Odniosę się tylko do samej końcówki

Nie możesz definiować 2 sprzecznych klas stanu równocześnie.

Gdzieś tam pisałeś o tym, że masz Powercalc w jakiejś archaicznej wersji - wtedy być może trzeba było jeszcze samodzielnie tworzyć encje na bazie całki Riemanna (integracja integration), zobacz posta tam (zaktualizowałem zakomentowany fragment konfiguracji z 1 posta, ale wystarczy usunąć “płotki” bo zawsze tworząc encje z palca można im nadać właściwe klasy zamiast kombinować z ich nadpisywaniem przez Dostosowanie)

Edit: od wersji 0.4.0 Powercalc’a nie trzeba definiować całki “z palca”, więc jest cień szansy, że nie musisz tego robić (ale tyle w Odrze wody upłynęło, że nie umiem powiedzieć czy wtedy istniały już klasy, w każdym razie chyba nie było jeszcze Panelu Energii, więc mogły nie być potrzebne = nie były generowane z automatu, chociaż może już to było, bo rozwój komponentu niestandardowego Powercalc ruszył z kopyta pod wpływem pojawienia się panelu energii - wtedy ten komponent stał się modny).

Najlepiej skorzystać z Narzędzi Deweloperskich i sprawdzić jakie faktycznie atrybuty ma dana encja (zanim zaczniesz w niej kombinować).

Tak wygląda “w środku” encja, która jest OK (do wykorzystania w Panelu Energii, przy okazji widać, że jest wygenerowana przez Powercalc, tyle, że współczesny, bo to normalny aktualny HA)

Mam tak samo

Może to wina że nie przęsłem.jesscze na wersję z termux moja wersja HA 2022.5.5

Więc ta encja powinna działać w Panelu Energii.

Temat ogarnięcia 2 taryf jest bardziej skomplikowany (a sam nie mam takiej konfiguracji, wiec tu nie pomogę) i trzeba go ogarnąć np. automatyzacją (by na bieżąco encja ceny zmieniała się w/g harmonogramu).

Nie mam pojęcia, ale bywalcy forum chyba wiedzą.

Na twoim miejscu odpaliłbym sobie po prostu instalację HA, jeśli chcesz korzystać z tego co jest dostępne w bieżacych wydaniach.

To też mam tak zrobione ze się zmieniają tam gdzie wyświetla mi się "normalna’ liczone po 1.04 później wskakuje napis tania i wszystko liczone po 0.54zl


Może to pomoże komuś encje z utilitymeter są wyświetlane

Czy chcesz config do 2 taryf i automatyzację ?

Nie jest mi potrzebny, nie mam 2 taryf, ale skoro działa dobrze to możesz się pochwalić (tylko w bardziej pasującym wątku, bo tu to polecieliśmy w OFF TOPIC).

Jutro zrobię ładny post o 2 taryfach.Mozliwe.ze.mam starszą wersję HA to dlatego encje mi nie wskakują ?