Esp32 bluetooth

Witam czy ktos potrafi zaprogramowac plytke bluetooth esp32 nawet nie widze jej na com…

Jaką masz płytkę? Jest z wbudowanym konwerterem USB?

tak jak cos mam any desk, potrzebuje przeflaszowac plytke do czujnikow temperatury

Jaki system operacyjny? Jaki konwerter jest na płytce? Trzeba by to wiedzieć aby ściągnąć i doinstalować odpowiednie sterowniki. Wówczas pewnie zobaczysz ją na com…

ESP32 DevkitV1 211-161007 FCC ID b2Ac7Z ESP WROOM32 Windows 10 x64

To ja mam za Ciebie szukać co ta płytka ma na pokładzie? Czy nie masz dostępu do wyszukiwarek internetowych? W każdym lepszym poradniku czy specyfikacji płytki znajdziesz informację jaki konwerter zastosowano. Przykład mojego szybkiego wyszukiwania.

image

Tak nawiasem, mnożysz tematy na forum. Informacje dajesz szczątkowe. Że tak powiem, czytam Twoje wpisy po kilka razy i tylko czasem domyślam się co autor ma na myśli.

:roll_eyes: :thinking:

nie rozumiem nic z tego Czy mam wgrywac na komputerze czy z poziomu bramki sterowniki wogole mi nie widzi płytki

A co do flashowania płytki ma bramka? Chyba, że to z jej pomocą chcesz je wgrywać do ESP.
Odpowiem pytaniem w Twoim stylu. Jeśli do portu USB wtykasz coś, to gdzie należy wgrać sterownik dla tego czegoś aby na COM zobaczyć coś?

Dowiedz się jak to wszystko działa. Nie czytaj tylko wyrywkowych informacji ale postaraj się zrozumieć.

3 polubienia

Genialne :wink: - dodałbym tylko:
i upewnij się, że Ty widzisz to czego ten USB nie widzi.

1 polubienie

Nie prawda aby komputer czytał płytkę esp32 trzeba bylo podać dodatkowe zasilanie na Vin i gnd.Dopiero płytka była widoczna i się nie rozłączała.

Wniosek - wszystko działa lepiej jak się zasili.

Można było odrazu powiedzieć że płytka wymaga dodatkowego zasilania niż usb

Ale ja tej płytki na oczy nigdy nie widziałem. Jeśli potrzebuje dodatkowego zasilania, to zgłoś to do sprzedawcy niech doda do opisu, ale nie miej pretensji do ludzi, którzy starają się Tobie pomóc.
Dodam jeszcze, że nie koniecznie taki efekt jest spowodowany konstrukcją płytki. Równie dobrze energia z gniazda USB nie dociera do stabilizatora na płytce w odpowiedniej ilości, a najczęściej winne są przewody (cienkie jak włos) czy uszkodzone wtyczki/gniazda.
Reasumując - działa lepiej jak się zasili.

Ale ja nie mam pretensji do nikogo dlatego napisałem na przyszłość aby ludzie wiedzieli co może być przyczyną